همزمان با فرا رسیدن یوم الله ۲۲ بهمن، مردم ولایی شهرستان ساوه با شرکت پرشور در این حماسه سیاسی بار دیگر شور وشعور انقلابی خود را به نمایش گذاشتند.

شرکت کنندگانی که با حضور حداکثری خود در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ساوه و زرندیه خیابان های این شهر را مملو از جمعیت وفادار به انقلاب و آرمان های نظام اسلامی کرده بودند با سر دادن شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل بار دیگر خشم و انزجار خود را از مواضع تهدیدآمیز و استکباری دشمنان به این کشور اعلام کردند.

براساس این گزارش مردم ساوه با تجمع در میدان مادر از ساعت ۱۰ صبح یوم الله ۲۲ بهمن و با حرکت درمسیر از پیش تعیین شده در خیابان دکتر شریعتی تا میدان فلسطین و حضور در میعادگاه نمازجمعه مصلی امام علی (ع) و با در دست داشتن پلاکاردها و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و با سر دادن فریاد الله اکبر و خامنه‌ای رهبر تبعیت بی‌چون و چرای خود را از منویات رهبر‌معظم‌انقلاب اعلام کردند.

نظیر چنین مراسم پرشوری در دو بخش نوبران و بخش مرکزی و شهرهای غرق آباد، آوه، نوبران و روستاهای شهرستان ساوه نیز برگزار و شرکت‌کنندگان با حضور حماسی یاد و خاطره امام عزیز و شهدای انقلاب را گرامی داشتند و بر وفاداری خود نسبت به نظام اسلامی پیمانی دوباره بستند.

انتقاد امام جمعه ساوه از تکرار برخی مواضع در حمایت از برجام  امام جمعه ساوه اینکه می گویند برجام بهشت است و یا ما را از بن بست نجات داد حرف درستی نیست مذاکره کنندگان خائن نبودند اما گرفتار اشتباه محاسباتی شدند  حجت الاسلام دکتر حسینی : آیا واقعا قبل از برجام وضعیت اقتصادی کشور وخیم بود و بعد از آن بهشت شد ؟  آقایان اشتباهات خود را بپذیرند .

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: معنویت اصلی ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در اجتماع راهپیمایان شرکت کننده در یوم الله ۲۲ بهمن ساوه در مصلی امام علی (ع) با تاکید بر اینکه قدرت معنویت وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها بوده است، افزود: ترویج معنویت آرمان اصلی انقلاب اسلامی بود و با همین تفکر این انقلاب با وجود تمامی فراز و نشیب های دوران مبارزات شکل گرفت.

وی به تشریح فضای موجود پیش از انقلاب اشاره کرد و با تاکید بر نقش موثر امام و حمایت مردمی افزود: ابرقدرتها در آن زمان وقتی به ظهور رسیده بودند اولویت اصلی خود را سیطره بر جهان می دانستند و برای اینکه بتوانند از اطلاعات لازم برخوردار شوند تا مدیریت جهانی را عهده دار شوند دست به تشکیل سازمان جاسوسی زدند.

سردار کریمی با اشاره به تشکیل سازمان بین الملل به عنوان اقدام دیگر سران سلطه در آن دوران گفت: با تشکیل این سازمان منشوری را برای آن تدوین کردند که شامل ادعای برقراری عدالت، جلوگیری از جنگ و خونریزی بود اما در عمل کارکرد آنان به گونه ای دیگر بود و با شعارهای مطرح شده منافات داشت. با وجود این بی اعتباری شخص یاسر عرفات کسی بود که ۵۰ سال به این سازمان اعتماد کرد که سرنوشت وی نیز معلوم است.

وی بیان کرد: در چنین فضایی که در منطقه حاکم بود و دنیا در سیطره شرق و غرب قرار داشت، امام عزیز با پشتوانه مردمی قیام کرد و شعار نه شرقی و نه غربی را سرداد و نتیجه آن تشکیل انقلاب اسلامی شد.

وی ادامه داد: این انقلاب که برپایه اخلاص، ترویج معنویت و ایمان به خدا پایه ریزی شد، استمرار پیدا کرد و در این مسیر ۲۳۰ هزار شهید و ۷۰۰ هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی شد. خدا هم وعده داده بود که اگر دین ما را یاری کنید شما را پیروز خواهم کرد و ملت ایران چه در شکل گیری انقلاب و چه در جنگ هشت ساله با وعده الهی پیروز شدند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در ادامه به چهار اصل از اصول حاکم بر تحول تاریخی که قابل استخراج از تاریخ است اشاره کرد و اولین اصل را قانونمند بودن تحولات تاریخی بیان کرد و گفت: قانونمند بودن تحولات تاریخی بدان معناست که دنیا بر پایه رابطه علت و معلول استوار است.

وی با تاکید بر اینکه قوانین حاکم بر تاریخ یکسان است، افزود: این اصل به عنوان دومین اصل بیانگر آن است که قوانین حاکم فرازمانی و فرامکانی است و اگر فرازمانی و فرامکانی نبود خدای تعالی دهها و صدها بار رسالت انبیای خود را در قرآن کریم بیان نمی کرد.

وی به سومین اصل حاکم بر تحولات تاریخی اشاره کرد و افزود: تاریخ یک آئینه تمار عیار برای شناخت عوامل پیروزی است و با تاکید بر نقش انسان در تحولات تاریخی به عنوان چهارمین اصل است که می توان انقلابی را شکل داد که تاریخ ساز و ماندگار شود و مانند انقلاب های دیگر، تاریخ انقضاء ندارد.

سردار کریمی با تاکید بر اینکه خدای تعالی برای پیروزی شرطی قرار داده است، گفت: شرط پیروزی در هر عرصه ای از سوی خدا یاری کردن دین خداست، اگر دین خدا و اسلام یاری شد قطعا پیروزی حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به برخی مسائلی که موجب فروپاشی انقلاب های دیگر شده است گفت: نخستین موضوعی که موجب فروپاشی انقلاب های دیگر شده است تفرقه و از دست دادن رهبری است که بلای جان انقلاب است.

وی فساد کامل سیاسی، اقتصادی، اخلاقی، فرهنگی و … را از دیگر عوامل فروپاشی انقلاب بیان کرد و افزود: حاکمیت دینی و ارزش های الهی از جمله اهداف امام در انقلاب بود. امروز در آستانه ۳۸مین بهار انقلاب باید عملکرد خود را بررسی کنیم و ببینیم در راستای تحقق اهداف انقلاب و دوری از عوامل تضعیف و فروپاشی انقلاب چه نمره ای به خود می دهیم.

وی تجمل گرایی مسئولان را زمینه بروز فساد دانست و تصریح کرد: مصیبت و فاجعه آن روزی است که مسئولان تجمل پرستی و تجمل گرایی را برای خود انتخاب کنند که اگر این ویروس به کشور نفوذ کرد یک مسئول به خود اجازه می دهد که حقوق نجومی دریافت کند.

سردار کریمی غفلت را از دیگر موضوعات موثر در فروپاشی انقلاب بیان کرد و گفت: زمانی که انقلاب اسلامی شکل گرفت جمعیت ایران ۳۸ میلیون نفر بود الان این رقم به بیش از ۸۰ میلیون نفر رسیده است و این سوال مطرح است که آیا توانسته ایم برای نسل جدید و آنهایی که انقلاب را ندیده اند اهداف نظام را تبیین کنیم که خدای نکرده غفلت و فراموشی سراغ مردم نیاید.

وی در ادامه، تبیین اهداف انقلاب برای نسل جدید را توام با دشمن شناسی و شناخت برنامه ها و توطئه های دشمن در قالب مفهوم جهاد کبیر امری عنوان کرد که مورد تاکید و مد نظر رهبر معظم انقلاب است و افزود: امروز جنگ ما با دشمن جنگ سخت یا سخت نرم به طور مشخص نیست. دشمن در همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و … در حال جنگ با ملت ایران است و برنامه دوستداران انقلاب با تبعیت از رهنمودهای ولی امر مسلمین عملی کردن جهاد کبیر به معنی شناخت دشمن و مقابله با توطئه های دشمنان است.


کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :