ساوه و زرندیه با کمبود ۲۰۰ تخت بیمارستانی مواجه است

 رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: این شهرستان ها بر اساس استانداردهای موجود با کمبود حدود ۲۰۰ تخت بیمارستانی در حوزه خدمات درمانی مواجه است.

جلیل کوهپایه زاده روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: درحال حاضر ۵۳۰ تخت بستری در ساوه و زرندیه فعال است که برای رسیدن به استاندارد جهانی این تعداد باید به ۷۰۰ تخت افزایش یابد.
وی بیان کرد: با فعال شدن تخت های بیمارستان امام رضا (ع) شمار تخت های موجود بیمارستانی به ۵۶۰ مورد افزایش خواهد یافت.
وی اظهار کرد: به طور متوسط برای ایجاد هر تخت بیمارستانی پنج میلیارد ریال اعتبار نیاز است که این رقم در بیمارستان های بزرگ و مادر تخصصی به هفت میلیارد ریال نیز می رسد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه میزان تخت های بیمارستانی ساوه و زرندیه نسبت به استاندارد جهانی چهار تا پنج دهم درصد کمتر است، ادامه داد: مراکز درمانی بزرگ حوزه ساوه و زرندیه از جمله مدرس، چمران، ۱۷ شهریور و آسیابک به ترتیب ۱۶۴، ۹۶، ۴۴ و ۳۴ تخت فعال دارند.
کوهپایه زاده گفت: تخت های موجود در بیمارستان فاطمه زهرا (س) نیز ۹۶ است اما، در حال حاضر ۳۰ تخت فعال است.
وی افزود: توسعه تخت های بیمارستانی در سال جاری در دستور کار است و در این راستا ۲۱ تخت به بخش اورژانس بیمارستان شهید مدرس اضافه شد و تعداد تخت های ان آی سی یو(مراقبت ویژه نوزادان) بیمارستان ۱۷ شهریور از سه به ۶ افزایش یافت.
دانشکده علوم پزشکی ساوه به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش ساوه و زرندیه خدمات رسانی می کند.
ساوه با جمعیت حدود ۲۹۰ هزار نفر دومین شهر پرجمعیت استان مرکزی است که نقش مهمی در توسعه اقتصاد کشور دارد.


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :