مردم روستای “طرازناهید” ساوه، به یاد مرحوم دکتر “آبیار” رایگان ویزیت شدند

photo_2017-02-18_09-58-58.jpg

همکاران مرحوم دکتر علی اکبر آبیار یکی از پزشکان دانشگاه علوم پزشکی تهران که در روستای طرازناهید بخش مرکزی ساوه متولد شده بود، با حضور در زادگاه وی اهالی این روستا را به رایگان ویزیت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ساوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر گفت: برای دومین سال پیاپی جمعی از پزشکان متخصص دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و جمعیت هلال احمر به منظور گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر آبیار در یک اقدام نمادین اقدام به ویزیت بیش از ۵۰۰ نفر از اهالی روستای زادگاه همکار خود کردند.

دکتر جلیل کوهپایه زاده افزود: این پزشکان که تعدادشان به ۱۵ نفر می‌رسید متخصص روانشناسی، تغذیه، پوست‌ومو، پزشک عمومی، روماتولوژی، سونوگرافی، سرطان شناسی، ارتوپدی، گوارش، ژنتیک، آسم و آلرژی، بودند که مراجعه‌کنندگان را به طور رایگان ویزیت کردند و بیماران در صورت نیاز به درمان تخصصی‌تر در مراکز درمانی مجهزتر، با تشخیص پزشکان به این مراکز معرفی شدند.

وی با تقدیر از این اقدام نمادین که از سال گذشته در این روستا پایه‌گذاری شده است، گفت: این اقدام جهادی علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره یک پزشک همکار، گامی در جهت ارتقای سطح سلامت روستائیان و مناطق محروم است.

کوهپایه زاده از مرحوم دکتر آبیار به عنوان پزشکی متعهد و اسوه ادب و اخلاق یاد کرد و گفت: روحیه تلاشگری و جهادی این پزشک موفق در عرصه‌های گوناگون موجب شده است تا همکاران وی برای دومین سال پیاپی در زادگاه وی حضور یافته و اقدام به ویزیت بیماران کنند.

کلیدواژه ها :

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :