حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: مسئولین در ادامه برجام هسته ای، یواشکی و بطور غیرقانونی سند ۲۰۳۰ را امضا و ابلاغ کردند، درحالیکه  سند ۲۰۳۰۰ مغایر اسلام، قانون اساسی و اسناد بالادستی آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به انکار مفاد این سند توسط دولت افزود: دولت در شهریور ۹۵ آن را امضا کرد و در ۲۰ آذر ۹۵ از آن رونمایی کرد ولی به ناچار با تذکر رهبری معظم، مراجع عالیقدر و اعتراض مردم توقف اجرای آن را اعلام کرد.

حسینی با اشاره به تایید سریع این سند توسط رئیس مجلس مانند برجام بیان کرد: حالا که همه چیز رو شد آقای لاریجانی می گوید من به لحاظ شکلی بدون اشکال دیدم. این از ابداعات آقای لاریجانی است، براساس اصل ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی کلیه مصوبات و آیین نامه های هیئت دولت در عین اجرا باید برای رییس مجلس فرستاده شود تا انطباق آن با قوانین عادی مصوب مجلس را تایید کند.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی چطور این سند اشکال قانونی نداشت در حالیکه اولا مغایر با قانون اساسی و ارزش های اسلامی است. و دوما مخالف با اصل ۲،۳،۴،۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی است، سوما پذیرنده آموزش انحرافات جنسی در مدارس و مروج افکار فمینیستی و خلاف اسلام و قانون اساسی است. همچنین با اسناد بالادستی کشور به ویژه با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مخالفت دارد.

عربستان جنایتکار؛ گاوی شیرده برای ترامپ

امام جمعه ساوه با اشاره به مظلومیت مردم روزه دار یمن اظهار کرد: در این ایام ماه رمضان مصائب مردم مسلمان مظلوم یمن را فراموش نکنیم جنایت های عربستان در یمن و حتی در کشور خودش در مناطق شیعه نشین العوامیه را به یاد داشته باشیم و بر او لعنت بفرستیم.

وی افزود: عربستان نسبت به کشورهای اسلامی که می رسد سگ هار و گرگ وحشی است، ولی نسبت به آمریکا مثل گاو شیرده است که به قول ترامپ تا شیر دارد او را می دوشند، البته آنها در برابر ایران اسلامی هیچ غلطی نمی تواند بکند.

حسینی بیان کرد: راجر کوهن در نیویورک تایمز نوشت:« ایران بزرگتر از آن است که آمریکا بتواند آن را منزوی کند، اینکه وضع اربابش آمریکا است، وضع نوکر هم معلوم است».

شورای فعلی ساوه سریعتر منحل شود

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به فساد اداری تاکید کرد: از دستگاه قضایی ساوه به خاطر مبارزه با فساد حمایت می کنیم و درخواست قاطعیت برخورد عوامل در هر سطحی که باشند را داریم، ریشه فساد باید از ادارات و مدیران شهر ساوه برچیده شود و بیت المال به جای خود برگردد.

وی افزود: از دادستان می خواهم که به طریق قانونی شورای فعلی ساوه را منحل و مردم را راحت کنند، یک عده که محاکمه شدند و با مشکلاتی مواجه بودند، کار مردم را قفل کردند پس زودتر کنار بروند.

تجلیل از امام راحل یک فریضه سیاسی و انقلابی است

حسینی با گرامیداشت یاد امام راحل گفت: حضرت امام راحل مظهر لطف خداوند متعال و دست غیب پروردگار برای جهان اسلام در دنیای معاصر و ملت ایران بود.

وی ادامه داد: عزت امروز ما، دیانت، شرافت ، استقلال و عظمت ما مرهون امام بزرگوار و شهیدان والامقام است .

امام جمعه ساوه بیان کرد: تجلیل از امام راحل یک فریضه سیاسی و انقلابی است، برهمه امت اسلامی و بخصوص بر امت اسلامی ایران لازم است در مراسم های شهرستانی بزرگداشت آن رهبر کبیر شرکت کنند و درصورت امکان در روز ۱۴ خرداد در مرقد امام بزرگوار حاضر شوند و با آرمان های ایشان و رهبری معظم انقلاب تجدید بیعت کنند.

وی با اشاره به اهمیت آرمان های امام عظیم الشان ادامه داد: راه نجات و پیشرفت ما در تداوم و استمرار بخشیدن به راه و آرمان های مکتب امام(ره) است.

خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند:« اگر ملت ما به این آرمان ها پشت کند، سیلی خواهد خورد »امروزه آرمان های امام راحل را باید در کلام و مرام خلف صالح ایشان یعنی رهبر معظم انقلاب جستجو کرد.

وی افزود: هرکسی صلاحیت تفسیر و تبیین آرمان های امام راحل را ندارد.

حسینی تاکید کرد: چند محور مهم از آرمان های امام راحل را برمی شمارم ولی توصیه می کنم  وصیت نامه الهی سیاسی امام را با دقت مطالعه کنید:

وی اسلام خواهی، عدالت اجتماعی و فساد ستیزی، انحرافی بودن جدایی دین از سیاست را از جمله مهمترین آرمان های امام راحل عنوان کرد و گفت: در آرمان امام(ره) حفظ نظام اسلامی که از اوجب واجبات است حتی از نماز و امور دیگر واجبتر است.

امام جمعه ساوه ادامه داد: ولایت فقیه مترقی ترین اندیشه ام راحل بود و می فرمود «اگر ولی فقیه نباشد اگر امضا و تایید ولی فقیه نسبت به رییس جمهوری نباشد آن طاغوت است»

حسینی گفت: توجه به قشر محروم و کوخ نشینان که می فرمود« یک موی کوخ نشینان بر همه کاخ نشینان ترجیح دارد» نیز یکی دیگر از مهمترین آرمان های امام است.

وی استکبارستیزی و نفی سازش با آمریکا و استکبارجهانی را نیز یکی از آرمان های امام عنوان کرد و گفت: ایشان در این باره می فرمودند؛«باید به آخوند مزدور که فریاد مرگ برآمریکا را خلاف اسلام می داند گفت: آیا تو امثال تو آخوند آمریکایی فعل رسول الله و امر خداوند را تخطئه می کنید» و یا فرمود «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم»

وی ادامه داد: در جای دیگری از صحیفه امام(ره) آمده است «کسی تصورنکند که ما راه سازش با استکبار جهانخوار را نمی دانیم ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند … اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار ببرند، اگر زن و فرزندانمان و هستی مان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم»

چهارشنبه های سیاه راهی برای بی عفت کردن زنان ایرانی

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به کمپین چهارشنبه های سفید گفت: برخی با کمک دشمنان ، زنان بی هویت و بی عفت را الگو قرار می دهند از جمله آنها چهارشنبه های سیاه است که به لحاظ دغل بازی آن را چهارشنبه سفید مطرح می کنند این طرح، توطئه ای حساب شده برای حذف حجاب اسلامی است.

حسینی بیان کرد: نماد شال سفید مانند نماد سبز و بنفش جریان فتنه و مانند پرچم روسپیگیری بر در خانه های روسپی های دوران جاهلیت است.

وی افزود: همانطور که آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با رییس جمهور فرمودند مسائل اخلاقی و دینی نباید فراموش شود طوری نباشد که بعضی ها خیال کنند اوضاع عوض شده است، ما اساس کارمان اسلام بوده و همچنان باید به آن وفادار باشیم از جمله این مسایل، مسئله حجاب است که از مسائل ضروری اسلام است و جای تردید در آن نیست.

حضرت خدیجه(س) همسری فداکار و بهترن زنان بهشت است

امام جمعه ساوه با اشاره به سالگرد وفات اولین بانوی مسلمان اظهار کرد: در دهم ماه مبارک رمضان سال دهم یعنی سه سال قبل از هجرت وفات حضرت خدیجه(س) به حدی رسول الله را متاثر کرد که آن سال را عام الحزن نامیدند.

وی افزود: این بانوی بزرگوار اسلام امتیازات فراوانی داشت از جمله همسری فداکار و ایثارگر، پیشتاز در ایمان و اولین بانویی که اسلام آورد. ایشان یکی از بهترین زنان بهشت و مادر فاطمه(س) بودند. ایشان همواره یار وفادار پیامبر و غمخوار ایشان از اول تا آخر با وجود تمام سختی های روزگار و راه رسالت نبوی بودند.

امام جمعه ساوه:

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :