امام جمعه ساوه : پرهزینه ترین سازش تاریخ، سازش عمروعاص با ابوموسی اشعری بود

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: عبرتهای حادثه تروریستی اخیر تهران شامل لزوم هوشیاری، حمایت از محور مقاومت و تقویت نیروهای مسلح برای مبارزه با تروریست در خارج مرزها، عدم کارکرد مذاکره در برابر تروریستها و ضرورت اتحاد و پیروی از رهبری بود.

وی با اشاره به “ترقه بازی” خواندن این حادثه در تعبیر رهبر معظم انقلاب افزود: بیش از ۵ سال است که در کل منطقه و حتی اروپا، آتش جنگ و خونریزی برپا شده است و تلفات میلیونی در عراق، سوریه، ترکیه، یمن و … وجود دارد، حالا در ایران با حجم کوچک رخ داد که سریعا توسط نیروهای مسلح ختم شد.

حسینی با اشاره به خصوصیت ایرانی ها بیان کرد: مردم اهل ترس و عقب نسنینی نیستند، همین دیروز شاهد حضور چندبرابری مردم ساوه با زبان روزه در تشییع جنازه مدافع حرم شهید علی محمدی بودیم.
وی افزود: این حادثه البته درس های عبرتی هم داشت:
۱- دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و مردم بیش ازگذشته هوشیار باشند.
۲- کسانی که شهدای مدافع حرم و دفاع از محور مقاومت در عراق و سوریه را تمسخر و انتقاد می کردند به اشتباه خودشان پی ببرند و توبه کنند، اگر مدافعین حرم نبودند و از عراق و سوریه در برابر داعش حمایت نمی کردیم ، امروز در کوچه های تهران باید با آنها می جنگیدیم و داعش بر ناموس مردم مسلط می شد.
۳- گفتمان آن مرحوم که دنیای امروز را دنیای گفتمان می دانست کاملا اشتباه بود، وگرنه کرباسچی و امثالش می رفتند با تروریستها مذاکره می کردند.
۴- تضعیف نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی از سوی هرکسی باشد خطا است، آن روز که نیروهای نظامی و امنیتی را تخریب و سرهنگ بودن را کسر شان می دانستید و در میتینگ های خود مانورهای نظامی و موشکی را تضعیف می کردید باید به فکر امروز هم بودید.
۵- وظیفه همه ما اتحاد و انسجام پشت سر رهبری معظم انقلاب است نه یقه گیری و اختلاف افکنی.

امام جمعه ساوه بیان کرد: مطلبی را با مزاح می گویم، اگر آقای رییسی انتخاب شده بود حرف مفت زنها نمی گفتند مگر ما نگفتیم، اینها بیایند جنگ راه می افتد.
وی افزود: حالا فهمیدید سایه جنگ را تدابیر رهبری و هوشیاری ملت و نیروهای مقتدر نظامی برداشتند

تحریف گفتمان امام با خواب و فراموشی، بزرگترین خطراست/پرهزینه ترین سازش تاریخ، سازش عمروعاص با ابوموسی اشعری بود
خطیب نماز جمعه ساوه در تبیین فرمایشات رهبری در مرقد امام(ره) اظهار کرد: در مورد این سخن که «امام ما زنده است» دو دسته در مورد حضرت امام راحل به خطا می روند؛
الف)یک دسته مانند عبدا… گنجی که می گفت امام (ره) را باید به موزه برد.
ب) دسته دیگر مدعیان امام(ره) هستند اما می خواهند از ایشان یک میراث فرهنگی درست کنند
وی تاکید کرد: راه صحیح آن است که خط ، مکتب، آرمان ها و هدایت های امام(ره) الهام بخش ما است و تحریف گفتمان امام و تفسیر آن با خواب و خیال و یا فراموشی بزرگترین خطر است.

حسینی با اشاره به بحث عقلانیت در روابط و سیاست بین المللی تصریح کرد: روابط بین المللی بسیار لازم است ولی مقتضای عقلانیت سازش و وابستگی نیست.
وی افزود: به این بهانه که چالش در برابر سلطه جهانی و ایستادگی در برابر آمریکا و استکبار هزینه دارد پس باید تسلیم شده و سازش کنیم صحیح نیست.

امام جمعه ساوه گفت: اولا بدانید سازش هم هزینه دارد، پرهزینه ترین سازش تاریخ، سازش عمروعاص با ابوموسی اشعری بود.
وی ادامه داد: ثانیا ما تابع امام علی (ع) هستیم که می فرمود:« اگر تمام دنیا یک طرف باشد و من علی یک طرف، والله هرگز ترس و هراسی ندارم و با آنها مقابله می کنم».

حسینی با توصیه بر تقوا بیان کرد: یاد خدا در برابر وسوسه های شیطانی مهم است، حال چه وسوسه های مالی، شهوت یا مقام باشد، افراد با تقوا یاد خدا هستند و همین ذکر و یاد خدا موجب بصیرت و رهایی از دام شیطان می شود.
وی ادامه داد: درشب های قدر باید بیش از پیش مراقبت کنیم و با دعا و استغفار در این ماه مبارک در خود تحولی ایجاد کنیم.

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به میلاد امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: ایشان معروف به کریم اهل بیت(ع) بود ولی یکی از اوصاف کمتر توجه شده این امام، شجاعتش است .
وی افزود: شمشیرزنی و دلاوری امام حسن مجتبی (ع) به حدی بود که حتی معاویه اعتراف می کرد، اما بی بصیرتی و سبک زندگی عافیت طلبانه در کنار شایعه و دنیا طلبی موجب خانه نشینی شد.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :