رئیس انجمن تعزیه خوانان خدابنده خبر داد
اجرای تعزیه حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) در ساوه و یل‌آباد
رئیس انجمن تعزیه خوانان خدابنده از اجرای تعزیه حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) طی روزهای یکم و دوم تیرماه خبر داد.

اسدالله بیگدلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: انجمن تعزیه‌خوانان خدابنده از سال ۱۳۹۳ که آغاز به کار کرده  است، فعالیت‌های متعددی در شهرستان خدابنده و در استان‌های اطراف داشته است.

وی با اشاره به اینکه این انجمن در مناسبت‌های مختلف مذهبی اجراهای متعددی داشته است، تصریح کرد: استقبال از این اجراها مطلوب بوده است.

رئیس انجمن تعزیه خوانان خدابنده با اشاره به حضور گروه‌های پنج تا ۹ نفره در شهرستان‌های مختلف برای اجرا اضافه کرد: اجرای  تعزیه و موضوعات آن بر اساس شرایط زمانی و متناسب با همان ایام انجام می‌شود.

بیگدلی با اشاره به اینکه اجراها به صورت دو تا سه روزه و یا ۱۰ روزه انجام می‌شود، گفت: از آغاز ماه مبارک رمضان نیز این انجمن اجراهایی در شهرستان خدابنده داشته است.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای آتی نیز در اجرای تعزیه در ساوه، یل‌آباد انجام خواهد شد، تصریح کرد: این برنامه نیز طی روزهای ۲۷ و ۲۸ رمضان انجام می‌شود.

رئیس انجمن تعزیه خوانان خدابنده با اشاره به اینکه این برنامه طی روزهای یکم و دوم تیرماه اجرایی می‌شود، گفت: این مراسم در  قالب تعزیه حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) اجرایی خواهد شد.

بیگدلی با اشاره به اینکه این برنامه تعزیه پس از افطار انجام می‌شود، تصریح کرد: بازیگران این برنامه تعزیه سعید نبئی، محمد امین افشاری هستند.

وی تصریح کرد: بانی این مراسم نیز جواد فضلی، ابوالفضل کافی به همراه اهالی یل‌آباد هستند.

رئیس انجمن تعزیه خوانان خدابنده با اشاره به اینکه طی روزهای ۱۰ تا ۱۴ خردادماه نیز برنامه تعزیه اجرایی شد، گفت: این برنامه نیز  در شهر قیدار و جنب مسجد حسینیه اعظم قیدار با حضور و با استقبال مردم شهرستان اجرایی شد.

بیگدلی با اشاره به اینکه هدف از اجراهای مختلف حفظ هنر تعزیه‌خوانی و آشنایی بیشتر اهالی مناطق مختلف با این هنر است، تصریح کرد: همچنین به منظور تربیت افزاد علاقه‌مند نیز در قالب بچه‌خوانی آموزش‌های لازم در حین اجرای تعزیه داده می‌شود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۳۰

کلیدواژه ها :

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :