هر سندی ضد مولفه های منافع ملی خیانت است/ابطال کامل سند خفت بار ۲۰۳۰ خواست مردم و مراجع است نه صرفا لغو

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: نظریه پردازان حقوق بین الملل ، حفظ هویت را از مولفه های منافع ملی می دانندو هویت ما بر سه عنصر عمق تاریخی و تمدن ملت، اسلامی بودن و انقلابی بودن استوار است و هر جا برخلاف این سه عنصر روابط بین الملل خود را تعریف کنیم، خیانت است.

وی افزود: علی رغم تذکرات صریح رهبری درباره هزینه های سازش با آمریکا و استکبار جهانی برخی افراد طوری صحبت می کنند تا سازش با غرب را شهامت بدانیم که خیلی غلظ است.

حسینی بیان کرد: آیا شهامت با دشمن غدار شهامت می خواهد یا نفهمی؟ وقتی شهامت و شجاعت مقابله با دشمن را ندارید چرا سازش را تئوریزه می کنید، سازش با آمریکا مخاف منافع ملی است.

وی افزود: امام علی(ع) و امام حسین (ع) هرگز سازش نکردند و هیچ امامی هم به دنبال سازش با مستکبر نبود و سازش توسط دنیاپرستان و خواص خائن بر آنها تحمیل شد که سبک زندگی غلط ، روحیه جهادی آنها را گرفته بود.

ابطال کامل سند خفت بار ۲۰۳۰ خواست مردم و مراجع است نه صرفا لغو
امام جمعه ساوه تاکید کرد: سند ننگین ۲۰۳۰یونسکو هم مغایر ارزش های اسلامی و هم مخالف استقلال ملی و در تعارض با قوانین بالادستی کشور است ،اگرچه دولت آن را کم رنگ کرد ، اما این کافی نیست که گفته شود موضوعات مغایر با سند ملی تحول بنیادین لغو است، چون در بدنه دولت کسانی معتقد هستند هیچ مغایرتی با اسلام و قوانین ندارد، لذا یواشکی امضا کرده و رسوا شدند و همان ها شاید فردا مجدد دنبال اجرای آن به بهانه عدم مغایرت بروند.
وی افزود: خواست مردم انقلابی و همه مراجع عظیم الشان از دولت ، ابطال کامل سند خفت بار ۲۰۳۰ است نه صرفا لغو.

رییس جمهور مسئول اجرای باید هاست نه خطابه خوان
خطیب نمازجمعه ساوه فرمایشات رهبری معظم انقلاب در دیدار با مسئولین را دارای نکاتی دانست و اظهار کرد: ایشان با سفارش به اقدام عملی برای گره گشایی از مردم به صراحت از رییس جمهور خواستند به جای خطابه خوانی با توجه به منصب اجرایی به عمل گرایی رو بیاورند و مسئولیت پذیر باشند.
وی ادامه داد: رهبری فرمودند :« راجع به اقتصاد بحث های زیادی کردیم و آقای رئیس جمهور هم در صحبت خود مفصل به بحث اقتصاد پرداختند و کارهایی را که باید انجام بگیرد، بیان کردند. البته ایشون مواردی را ذکر کردند که باید این کار بشود و باید اون کار بشود، خب! مخاطب این بایدها کیه؟ خود ایشونه!».

حسینی با نقد صریح نقض برجام و خسارت های آن گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند:« در مقابل این زیاده خواهی ها باید مقاومت کرد و مسئولین باید تجربه اعتماد نکردن به دشمن را در مدیریت کشور باید جدی بگیرند».
وی افزود: خود وزیر خارجه بر نقض روح و جسم برجام اعتراض کردند، لذا اعتماد به آمریکا خطا است و امام راحل به واقع فرمود:« آمریکا، شیطان بزرگ است».

امام جمعه ساوه با تحسین صراحت بیان کرد: رهبری هم فرمودند:« نباید حرف های مبهم و دو پهلو زد، باید مطالب را با صراحت و روشنی بیان کرد» یکی از مواضع صریح جمهوری اسلامی، ظلم ستیزی و احقاق حقوق ملت فلسطین است.
وی با اشاره به مشکل آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی ادامه داد: از همه برادران و خواهران ساوجی می خواهم بیش از گذشته در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و با اظهار نفرت، هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا و رژیم صهیونیستی بکشند تا از گفتمان مقاومت برای رهایی قدس حمایت کنند.

حسینی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص تجربه تلخ بنی صدر در سال ۵۹ اظهار کرد: رییس جمهور وقت ، جامعه را دوقطبی کرده و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرده بود که باید مراقب بود این تجربه تلخ تکرار نشود و حماسه انتخابات ضایع نشود.
وی با توصیه به رییس جمهور برای عدم تکرار سرنوشت تلخ بنی صدر افزود: بنی صدر با ایجاد دوقطبی ، اهانت و اتهام زدن ناروا به منتقدین، خارج کردن انقلابی ها از صحنه اول کشور، حاکم کردن لیبرال ها به جای انقلابی ها و اداره کشور بدون توجه به اصول و ارزش های انقلاب رای مردم را ضایع کرد.

ویژگی حکومت امام علی (ع)
خطیب نمازجمعه ساوه با اشاره به سیره سیاسی و حکومتی امام علی(ع) تصریح کرد :حکومت این امام بزرگوار چند ویژگی دارد: ۱- فرمان دست خداست یعنی استاندار و فرماندارش حق ندارند خلاف دستورات الهی اقدامی کنند حتی اگر مقام بالاتری خواسته باشد ۲- حقوق شهروندی حتی نسبت به مسیحی و یهودی رعایت می شود. ۳- منصب حکومتی را امانتی برعهده فرماندارانش معرفی می کرد.

وی افزود: چهارمین ویژگی صداقت در سیاست و دوری از حقه بازی و پشت هم اندازی است، عدم اعتماد به افرادی که اهل سازش و طمع کار هستند، نظارت بر کارگزاران تا ستم و خیانت به بیت المال نکنند و حساسیت نسبت به بیت المال و برخورد قاطع با خیانتگران هم از دیگرویژگی ها است.

شهید چمران برای جهان اسلام افتخار است
حسینی با اشاره به مناسبت شهادت دکتر چمران ساوجی در ۳۱ خرداد گفت: این عارف انقلابی ساوجی نه تنها برای ساوه و ایران بلکه برای جهان اسلام افتخار است.
وی با اشاره به نحوه مدیریت شهید چمران افزود: شهید چمران بهترین الگوی مدیریت جهادی و نسل جوان است .

امام جمعه ساوه بیان کرد: وزیر دفاع بود اما نه وزیر پشت میز نشنین بلکه وزیر در میدان دفاع از انقلاب و نظام، شهید چمران وزیر حاضر بر سر سفره انقلاب نبود بلکه حاضر به جان نثاری برای انقلاب بود.
وی ادامه داد: فردی ممتاز از نظر تحصیل در بهترین دانشگاه آمریکا بود اما هرگز ابهت علمی باعث غرور نشد ، در غرب بود ولی غرب زده نشد.

اعطای تسهیلات به باغداران خسارت دیده تسریع شود
از فرماندار محترم بخاطر پیگیری حل مشکلات مناطق حاشیه نشین ساوه و از استاندار بخاطر توجه و رسیدگی به بقعه اشموئیل نبی(ع) تشکر می کنم .

از مسئولین می خواهم که اعطای وام و خسارت محصولات باغات انار در شهرستان را بطور جدی پیگیری و محقق کنند.

 

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :