نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس:

اعتبار استانی سال جاری ساوه و زرندیه به۶۰۰میلیاردریال افزایش یافت

محمدرضا منصوری
ساوه- نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات استانی شهرستان های ساوه و زرندیه که سال گذشته ۳۵۰میلیارد ریال بود، امسال به ۶۰۰میلیارد ریال افزایش یافته است.

محمدرضا منصوری اظهار داشت: امسال ۶۰۰میلیارد ریال اعتبار استانی در توزیع اعتبارات شهرستان های استان مرکزی به ساوه و زرندیه اختصاص یافته که اعتبار مذکور در سال گذشته یک سوم این میزان بوده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: این افزایش اعتبار در سال جاری نوید خوبی است که اگر برنامه ریزی و اقدام اصولی در رابطه با بهره گیری از آن صورت گیرد، قطعا بسیاری از مشکلات دو شهرستان رفع خواهد شد.

منصوری بیان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان های ساوه و زرندیه بایستی برنامه ریزی صحیحی برای استفاده از این منابع در حوزه مسئولیت خود به کار بندند تا زمینه خدمات رسانی بیشتر به مردم و رضایتمندی آنها فراهم شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: لازم است بخشی از این اعتبار برای ایجاد اشتغال صرف شود و همچنین بخشی از آن نیز به رفع مشکلات مناطق کمتر برخوردار و محروم شهرستان های ساوه و زرندیه اختصاص یابد.

۱۲۵کیلومتر از پروژه انتقال آب به ساوه در انتظار تخصیص اعتبار

منصوری همچنین با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل پروژه انتقال آب به شهرستان ساوه گفت: ظرفیت های صنعتی و کشاورزی شهرستان ساوه تحت تاثیر کمبود منابع آبی قرار گرفته، به همین سبب تسریع در اجرای طرح انتقال آب به این شهرستان ضروری است.

وی افزود: طی دهه اخیر شهرستان ساوه با مشکل کمبود بارش مواجه بوده به طوری که سطح منابع آب زیرزمینی در این شهرستان به شدت کاهش یافته، البته در سال زراعی جاری بارش های مطلوبی در این منطقه اتفاق افتاد، اما رفع کننده بحران آب ساوه نیست.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح انتقال آب از سرشاخه های دز و سد کوچری به شهرستان ساوه چند سالی است که مقرر است اجرا شود، اما در گیر و دار کمبود اعتبار قرار گرفته و تاکنون تنها پنج کیلومتر از این پروژه اجرایی شده است.

وی خاطرنشان ساخت: طول مسیر لوله گذاری برای انجام این پروژه انتقال آب، ۱۳۰ کیلومتر بوده و نیازمند پیگیری ویژه ای برای تامین اعتبار و لوله گذاری مابقی مسیر که بیش از ۱۲۵ کیلومتر می باشد، است.

منصوری ادامه داد: با اجرای این طرح مهم، دومین کانون جمعیتی استان مرکزی پس از مرکز استان، که ۲۵۰هزار نفر جمعیت دارد از بحران تامین آب شرب رهایی می یابد.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :