آقای وزیر ! دهه فجر هم گذشت ، چرا به ساوه نمی آیید ؟

2126510

۱۰۰۰ لیتر حق آبه ساوه از سد کوچری پیشکش ! چرا کلنگ ۴۵۰ لیتر بر ثانیه را به زمین نمی زنید ؟

علیرغم مصاحبه های پی در پی برخی مسئولین در خصوص کلنگ زنی پروژه انتقال آب از «سد کوچری » به ساوه در دهه مبارکه فجر ، اما این دهه نیز گذشت و نه وزیری به ساوه آمد و نه معاون وزیری ! خلف وعده هایی که موجب بی اعتمادی مردم به مسئولین می شود .

آیا دلیل این تعویق ها عدم اطمینان قسمتی از بدنه وزارت نیرو نسبت به تامین اعتبار کافی برای این پروژه مهم است ؟

آن زمانی که مرحوم آقای اسلامی (ره) نماینده فقید ساوه و زرندیه مجوز انتقال آب ۱۰۰۰ لیتر بر ثانیه را با تمام مخالفت های جدی یکی از استان های همجوار اخذ کرد ( که اسناد آن در دفتر نشریه موجود است ) قرار بود این آب ابتدا به ساوه بیاید که در میانه راه سایر شهرستان های استان هم از جمله خمین ، دلیجان و محلات نیز از آن استفاده کردند!

سئوال اساسی این است که چرا حق آبه ای که قرار بود ابتدا به ساوه بیاید ، سایر شهرستان ها را سیراب کرده اما در رسیدن آن به ساوه هر روز موانعی ایجاد می شود ؟

چند ماه پیش بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی این پروژه که با مشقات فراوان در سال های گذشته تصویب شد به یکباره حذف گردید که با اعتراضات شدید استاندار مرکزی و حضور وی در دفتر رئیس جمهور و همچنین اعتراضات رسانه ها و مسئولان ارشد ساوه ای ، مجددا اعتباری برای این پروژه مهم در نظر گرفته شد که البته آن ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار ردیف دار را حذف کردند و حدود ۴۰ میلیارد تومان در جریان سفر رئیس جمهوربه استان مرکزی اختصاص دادند ! به عبارتی بهتر ⭕️« دُرّ نایابی را از ساوه گرفتند و آب نبات چوبی به ما دادند ! »

آقای نوبخت معاون رئیس جمهور ، در اظهاراتی که فایل صوتی آن در دفتر نشریه « با شهر » موجود است به صراحت عنوان کرد که تا پایان سال ۹۶ آب سد کوچری به ساوه می رسد ! اما پس از مدتی استاندار مرکزی عنوان کردند که ۲تا ۳ سال دیگر برای تکمیل این پروژه زمان نیاز است .

شنیدن این اظهارات ضد و نقیض گرچه برای مردم ساوه عادی شده ، اما بر نگرانی ها نیز می افزاید .

امروز مردم ساوه به همان ۴۵۰ لیتر حق آبه ! با ۴۰ میلیارد بودجه اولیه ! و ۳ سال زمان ! هم قانع شده اند ، اما معلوم نیست چرا آقای وزیر نیرو به این حداقل ها هم راضی نیست و به ساوه نمی آید ؟

بر نماینده ساوه و زرندیه ، استاندار مرکزی و فرماندار محترم واجب است که از کنار این تعویق ها و تعلل ها به سادگی نگذرند و هرچه سریع تر در روزهای آینده از شخص وزیر نیرو – نه معاونین وزیر و یا مقامات استانی – بخواهند تا به ساوه بیاید و کلنگ این پروژه را با تخصیص ۱۰۰ درصد و تعهد زمانی مشخص به زمین بزند تا مردم ساوه از همین حداقل ها نیز محروم نشوند .

بی تردید نشریه « با شهر» به طور ویژه و تا حصول نتیجه مطلوب پیگیر این موضوع است .

روح الله عالم زاده

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :