صادق زیباکلام: محسن هاشمی برای شهردار شدن دو مشکل اساسی دارد

مدیران توانمندی می‌توانند شهردار شوند که شرایط و پیش‌نیازهای سیاسی را نیز داشته باشند. اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز این است که نامزد شهرداری، نصف به اضافه یک شورای ٢١ نفره را داشته باشد. با توجه به ترکیب نسبتا سیاسی شورای شهر، شخصی باید نامزد شهردای شود که مورد قبول اکثریت اصلاح‌طلبان شورای شهر باشد.

محسن هاشمی قطعا نامزد خوبی برای شهرداری تهران بود، زیرا او سال‌ها مسئولیت اداره مترو تهران را برعهده داشت و طی این سال‌ها از دو ویژگی مدیریتی یعنی تسلط به کار و سلامت اقتصادی برخوردار بوده است. اصولگرایان بسیار در پرونده مهندس هاشمی در سال‌های دور و نزدیک به دنبال سرنخ مشکل اقتصادی بوده‌اند، اما هیچ ‌مدرکی به‌دست نیاورده‌اند.

البته اگر او بخواهد شهردار شود دو مشکل اساسی پیدا می‌کند. نخست اینکه خروج او از شورای شهر موجب می‌شود چمران به‌عنوان نفر ٢٢ وارد شورای شهر شود که تقریبا همه آن ۲۱ نفر فعلی ازجمله خود محسن هاشمی مخالف ورود چمران به شورا هستند. مشکل دوم این است که محسن هاشمی فرزند ارشد مرحوم آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی است و بخش عمده‌ای از بغض و کینه‌ای که نسبت به مرحوم آیت‌ا… هاشمی هنوز هم در میان بسیاری از اصولگرایان تندرو وجود دارد، پس از رحلت ایشان هم تغییری در دیدگاهشان به وجود نیاورد. این موارد موجب می‌شود محسن هاشمی شهردار نشود و به‌عنوان رئیس شورای شهر راه توسعه تهران را در پیش بگیرد.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :