کاهش ۱۲ درصدی انواع سرقت ها در شهرستان ساوه

سرهنگ پرویز اسدی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ۱۴ تیرماه روز پاسداشت « قلم » از کاهش ۱۲ درصدی انواع سرقت ها در ساوه در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد .

وی افزود : در سه ماهه نخست سال جاری سرقت منزل در این شهرستان ۲۵ درصد، سرقت مغازه ۴۰ درصد، سرقت موتور سیکلت ۱۱ درصد، سرقت داخل خودرو ۶ درصد و سایر سرقت ها ۳۳ درصد کاهش داشته است و به طور متوسط در این مدت شاهد کاهش ۱۲ درصدی انواع سرقت ها بودیم.

فرمانده انتظامی ساوه به افزایش کشف جرائم نیز اشاره کرد و گفت: افزایش کشف ۱۰۰ درصدی سرقت احشام و افزایش کشف چهار درصدی انواع مخدر از جمله این موارد بوده است. در سرقت احشام چهار باند که ۸۰ درصد آنان فراشهرستانی بوده و از نقاط مختلف در حوزه استحفاظی ساوه اقدام به سرقت می کردند، منهدم شدند.

وی بیان کرد: در این مدت ۲۷ نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و ۵۵۶ مصرف کننده و معتاد نیز با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند و ۱۶۶ کیلوگرم انواع مخدر که بیشترین آنها تریاک و حشیش بود کشف شد. همچنین چند کارگاه تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی با حمایت دستگاه قضایی و دادگاه انقلاب کشف و منهدم شده است.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: در سال جاری ۴۶۰ دستگاه انواع خودرو و ۷۰۱ دستگاه موتور سیکلت به دلایل گوناگون نظیر ایجاد مزاحمت، تخلفات رانندگی، پلاک مخدوش، حمل قاچاق و مواد مخدر توقیف و به پارکینگ هدایت شدند.

وی کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد تومان، مبارزه با مفاسد اقتصادی و زمین خواری و رفع تصرف از ۱۱۳ هکتار اراضی ملی، کشف و انهدام دو تیم سه و ۱۵ نفره حفاری آثار باستانی در منطقه، پلمب ۷۲ واحد صنفی متخلف، دستگیری سه نفر شکارچی غیرمجاز، دستگیری یک مامور قلابی با پوشش انتظامی که قصد اخاذی و رسیدن به اهداف شوم اخلاقی را داشت، رد رشوه ماموران انتظامی و راهور و تشکیل دو هزار پرونده قضائی را از دیگر فعالیت‌های پلیس در سه ماهه نخست سال جاری در ساوه اعلام کرد.

سرهنگ اسدی در ادامه با اشاره به برقراری روزانه بیش از ۱۰۰ تماس با سامانه ۱۱۰ اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از این تماس‌ها عملیاتی شده است.

وی همچنین از آمار منفی وقوع قتل در سال جاری خبر داد و افزود: در این مدت یک مورد قتل هم کشف شده که مربوط به سنوات گذشته بوده است. همچنین شاهد کاهش ۳۳ درصدی جعل و افزایش ۸۲ درصدی کلاهبرداری در این شهرستان هستیم.

فرمانده انتظامی ساوه در ادامه برقراری امنیت پایدار را در گرو مشارکت همگانی دانست و بر نقش رسانه‌ها برای تامین امنیت تاکید کرد و گفت: رسانه ها باید مسئولیت مسئولان را گوشزد کنند چرا که بسیاری از جرایم و اتفاقاتی که بوجود می‌آید ناشی از کوتاهی برخی مسئولان است.

وی تصریح کرد: برخی از ادارات از برخی وظایف خود غافل شدند و این رسانه‌ها هستند که می‌توانند در صدد اصلاح مدیران با گوشزد کردن وظایف آنها برآیند تا مدیران در دید و اذهان عمومی زیر سوال نروند

هشدار فرمانده انتظامی ساوه به بانک ها

سرهنگ پرویز اسدی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه با انتقاد از به صدا در آمدن دزدگیرها و آزیرهای بانک ها در اثر خطاهای سهوی کارکنان برخی بانک ها گفت : متاسفانه به دفعات با به صدا درآمدن دزدگیرها و آزیرهای بانک ها در اثر خطاهای سهوی کارکنان این بانک ها نیروهای ما به زحمت افتاده اند و ما به طور جدی از مسئولین بانک ها می خواهیم ضمن اهتمام خاص به مسایل حفاظتی شعبات تحت نظرشان ، نسبت به جلوگیری از به صدا درآمدن غیرموجه آزیرها و دزدگیرها حساس باشند .

ادارات دولتی به استفاده نکردن از خودروهای خدمت در ساعات غیر اداری متعهد باشند

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تاکیدات چندماه گذشته نیروی انتظامی شهرستان مبنی بر عدم استفاده ادارات دولتی از خودروهای خدمت در ساعات غیر ادارای و به منظور امورات شخصی گفت : غالب مسئولین و روسای ادارات شهرستان در این خصوص همراهی خوبی با نیروی انتظامی داشتند ، اما مجددا تاکید می کنیم که بر این توصیه قانونی پایبند باشند تا نیروی انتظامی مجبور به برخوردهای قانونی لازم نشود .

دستور فرمانده نیروی انتظامی ساوه به پلیس راهور

در وضعیت ترافیکی میادین شهرداری و آزادی تجدید نظر و در جهت حضور پلیس بصورت ثابت اقدام شود

سرهنگ پرویز اسدی در جریان نشست خبری با اصحاب رسانه ساوه با اشاره به نظرات بعضی خبرنگاران پیرامون وضعیت ترافیکی برخی مسیرها و معابر شهر ، به رئیس پلیس راهور ساوه دستور داد تا ضمن شهرداری و آزادی ، تمهیداتی اتخاذ شود تا زمان انتظار و توقف وسایط نقلیه در این دو میدان کاهش یافته و مدیریت بهتری شود .

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در پاسخ به سئوال عالم زاده سردبیر نشریه « با شهر » مبنی بر اینکه آیا فکر نمی کنید علیرغم زحمات زیادی که پلیس راهور متحمل می شود بخشی از آمار تخلفات رانندگی در ساوه متوجه این نیروست گفت : آمار تخلفات رانندگی افزایش نداشته ، اما این آمار نسبت به شهرستان ساوه ، آمار قابل توجهی است و معلول عواملی چون توپوگرافی شهرستان و زیرساخت ها در حوزه راه و ترافیک شهری است .

وی گفت : بطور مثال زیرساخت ها در آزادراه ساوه – همدان و یا دلالت برخی خودروها به مسیر جاده قدیم ساوه به همدان بر آمار تخلفات و صدمات ناشی از رانندگی افزوده و در این راستا باید همه ارگان ها و نهادها به وظایف خود عمل کنند .

وی افزود : ما در خواست نصب تعدادی دوربین جهت مانیتورینگ شهر که می تواند کمک شایانی به کنترل اوضاع ترافیکی ، کشف و پیشگیری از جرایم و کنترل اوضاع امنیتی داشته باشد را به شورای تامین شهرستان داده ایم که خریداری و نصب این دوربین ها – از ناحیه شهرداری ساوه مطابق قوانین موجود – به تصویب رسیده است و امیدوارم هرچه زودتر شهرداری و شورای شهر ساوه مصوبه شورای تامین شهرستان را عملی کند .

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :