افشاگر اسرار خاندان سعودی فاش کرد؛

ولیعهد عربستان از بیم کودتا در نشست گروه ۲۰ حاضر نمی‌شود

محمد بن سلمان

مجتهد ، افشاگر توییتری اسرار خاندان سعودی نوشت که محمد بن سلمان از بیم کودتای داخلی از حضور در نشست گروه ۲۰ در آلمان به جای پدرش، منصرف شده است.

به گزارش ایرسا نیوز  بعد از اینکه عربستان اعلام کرد سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور در نشست گروه ۲۰ هامبورگ آلمان حضور نخواهد داشت، مجتهد فعال توییتری که به افشای اخبار دربار آل سعود شهرت دارد در رشته ایی از توییت هایش علت این غیبت را فاش کرد.

مجتهد در توییتر خود نوشته که علت عدم مشارکت ملک سلمان و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در نشست گروه ۲۰ این است که پادشاه عربستان به دلیل بیماری و وضعیت اختلال عملکرد مغزی اش نمی تواند به تنهایی در این نشست حضور داشته باشد و محمد بن سلمان هم از ترس کودتایی در داخل خاندان پادشاهی نمی تواند کشور را ترک کند.

به گفته مجتهد وضعیت جسمی پادشاه عربستان و تنشی که در خاندان آل سعود ایجاد شده، سلمان بن عبدالعزیز در این نشست غایب خواهد بود. با توجه به اینکه قرار است شاه سعودی سفر تفریحی سالانه اش به مغرب (مراکش) را تا چند هفته دیگر آغاز کند مجتهد نوشت:  سفر پادشاه عربستان به مغرب با حضور در نشست بین المللی گروه ۲۰ متفاوت است زیرا او همانطور که در عربستان زندگی می کند می تواند در مغرب هم حضور داشته باشد و نیازی به حضور بن سلمان در کنار او نیست.

با این حال این افشاگر عربستانی اعلام کرد که سفر ملک سلمان به مغرب هم بی دردسر نبوده است، به گفته او بعد از بحران قطر محمد بن سلمان مغرب را تهدید کرده بود که به ائتلاف کشورهای عربی منطقه علیه دوحه بپیوندد و در غیر این صورت سفر شاه سعودی به این کشور که سود مالی زیادی برای مغرب ایجاد میکند، لغو خواهد شد اما بعد از اینکه مغرب به درخواست ولیعهد عربستان بی توجهی کرد، محمد بن سلمان مجبور شد از مواضع خود عقب نشینی کند.

مجتهد نوشته وضعیت جسمی پادشاه عربستان در اواخر ماه رمضان وخیم شده بود و با وجود هزینه های هنگفتی که صرف سفر به مغرب شده، ممکن است سفر پادشاه عربستان به مغرب هم لغو شود.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :