واکنش سرپرست شهرداری ساوه به تجمیع مالیات بر ارزش افزوده

سرپرست شهرداری ساوه گفت: تجمیع مالیات بر ارزش افزوده سبب تعطیلی همه پروژه‌های عمرانی شهری در ساوه می‌شود.

مجید اصدق، با اشاره به برنامه‌های توسعه پنج ساله اظهار داشت: برنامه‌های توسعه‌ای پنج ساله، برنامه‌های میان مدتی است که به منظور ارتقاء کشور در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی از سوی دولت تقدیم مجلس و پس از بررسی‌های لازم به تصویب مجلس رسیده و به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

وی افزود: ماده ۶ متن برنامه ششم توسعه احساس خطر جدی برای مدیریت شهرهایی مانند ساوه که به شدت سبب تضعیف جایگاه آن شده است زیرا اگر اتفاقاتی‌که در برنامه ششم نوشته شده رخ دهد، دیگر وجود شهرداری و شورای شهر معنا ندارد و این امر سبب انتقادات فراوانی را از سوی مسئولان و مدیران شهری ساوه فراهم کرده است.

سرپرست شهرداری ساوه تصریح کرد: بر اساس روش جدید مقرر شد سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده که سازمان امور مالیاتی هرماه آن را از مودیان دریافت و به شهرداری پرداخت می‌کرد، به جای اینکه مستقیم به خزانه شهرداری واریز شود ابتدا به حساب استانداری پرداخت و سپس تحت پروسه تازه‌ای که وزارت کشور طراحی می‌کند به شهرداری‌ها پرداخت شود.

اصدق بیان کرد: در استان مرکزی برخی شهرستان‌ها مانند ساوه بیشترین نقش را در راستای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دارند و از ابتدای امسال با تجمیع استانی این موارد و سهم شهرداری‌های مختلف از این مالیات که براساس گزینه هایی مانند جمعیت شهر و روستا انجام می‌گیرد شهرستان ساوه عملا از این بابت متضرر می‌شود.

وی ادامه داد: ساوه به عنوان میزبان بزرگترین شهر صنعتی کشور و دارای بیشترین جمعیت بعد از شهر اراک از این قانون بیشترین زیان را متحمل می‌شود زیرا اثرات منفی شهر صنعتی مانند آلودگی هوا، مهاجرپذیری، حاشیه نشینی و مشکلات فرهنگی، هزینه های زیاد برای خدمات رسانی به مناطق حاشیه نشین دارای بار مضاعف هزینه بردوش شهرداری ساوه است.

سرپرست شهرداری ساوه خاطرنشان کرد: با اجرای قانون تجمیع و تقسیم عوارض مربوط به مالیات بر ارزش افزوده حدود ۸۰ درصد بودجه شهرداری ساوه کاهش می‌یابد که با انجام این امر نه تنها اجرای هرگونه کار عمرانی در شهر متوقف می‌شود بلکه شهرداری ساوه دیگر توان پرداخت حقوق کارکنان و یا حتی جمع آوری زباله‌ها را هم ندارد.

اصدق عنوان کرد: هم‌اکنون مطالبات پیمانکاران بخش پسماند هم پرداخت نشده از امام جمعه، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان تقاضا داریم تا برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه برگزاری کمیسیون ماده پنج از مشکلات و خواسته های چندین ساله شهروندان بود با تلاش فرماندار و نماینده مردم ساوه و زرندیه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی قول مساعد خود را برای برگزاری این کمیسیون برای نخستین بار در شهرستان ویژه ساوه اعلام کردند.

سرپرست شهرداری ساوه تصریح کرد: بر اساس ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وظیفه بررسی و تصویب طرح‌های تفضیلی شهری بر عهده کمیسیونی نهاده شده که از آن به عنوان ماده ۵ یاد می‌شود.

مطالب مرتبط

آیا اجرای قانون تجمیع عوارض به نفع کلیت شهرستان ساوه است ؟

انتقاد مدیرامورمالی شهرداری ساوه از قانون تجمیع عوارض

تعدیل نیرو در شهرداری ساوه

هشدارسرپرست شهرداری ساوه

واکنش منتقدانه رسانه های ساوه

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :