اصغر نصیری به عنوان شهردار کرج انتخاب شد + زندگینامه و سوابق

اصغر نصیری شهردار

دکتر اصغر نصیری در جلسه ی امروز منتخبین دوره ی پنجم شورای شهر کرج، با اکثریت آرا به عنوان شهردار کلانشهر برگزیده شد.

دشتگرد، دبیر شورای شهر کرج در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: اصغر نصیری در جلسه امروز منتخبان پنجم شورای شهر کرج، به عنوان شهردار این کلانشهر با اکثریت آرا، برگزیده شد.

دکتر اصغر نصیری کیست؟

دکتر اصغر نصیری در روستای اندیس (بخش مرکزی شهرستان ساوه) در یک خانواده متدین و خوشنام دیده به جهان گشود. پدرش مرحوم حسن نصیری از نظر مردم داری، امانت داری و رسیدگی به مشکلات مردم زبانزد خاص و عام و حسن شهرت فراوان داشت. منزل او ماوی و پناهگاه افراد گرفتار و آبرومند بود. دوران ابتدایی تحصیلات خود را در دبستان روستای اندیس و زیر نظر معلم زحمتکش و فعال جناب آقای علی بابائی به پایان رساند. این معلم خوشنام که حق بزرگی در تربیت و رشد و شکوفائی استعداد او داشت اکنون در شهرساوه ساکن و از سالیان گذشته تاکنون رابطه استاد و شاگردی بین او و دکتر نصیری همواره با صمیمیت و محبت خاصی برقرار و استمرار داشته است.

تحصیلات دبیرستان با اصرار مرحومه مادرش در شهر قم شروع شد و همزمان در جلسات مختلف مذهبی و سیاسی که زیر نظر فعالان مذهبی شهر قم برگزار می شد حضور جدی داشت. در همان اول دبیرستان فوت نا بهنگام پدر او را دچار مصیبت بزرگی کرد معهذا علیرغم دوری از خانواده و فقدان پدر و با تحمل سختی ها تحصیلات دبیرستانی را در شهر مقدس قم با معدل ممتاز به پایان رسانید و در رشته مهندسی برق وارد نیروی دریایی ارتش گردید لیکن در دوره آموزشی منصرف و با شرکت در کنکور سراسری در اولین رشته مورد علاقه اش (مهندسی مکانیک) دانشگاه علم و صنعت پذیرفته و وارد دانشگاه شد.

در همان سال اول دانشگاه که مقارن با شروع انقلاب اسلامی و تظاهرات میلیونی مردم مسلمان تحت رهبری حضرت امام (ره) بود او نیز در دانشگاه و محل سکونت خود (نارمک) تحت نظر آیت ا.. جلالی خمینی نسبت به تکثیر و توزیع اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) نقش فعال و شبانه روزی داشت بطوری که چندین بار شدیداً مضروب و بازداشت گردید که با تلاش حضرت آیت ا.. جلالی خمینی آزاد گردید و از طرفی در جمع دانشجویان در مجالس سخنرانی ناطق شهیر حضرت حجت الاسلام ناطق خراسانی که نقش بسزایی در بسیج مردم جهت راهپیمایی ها و تظاهرات ضد رژیم داشت عضو فعال و هماهنگ کننده بود.

با شروع جنگ تحمیلی در جبهه های نبرد حق علیه باطل (سوسنگرد، حمیدیه و …) حضور یافت و همانند سایر بسیجیان و دلاور مردان در دفاع از میهن اسلامی مشارکت نمود.

شروع به کار او از شهرداری منطقه ۸ (نارمک و تهرانپارس) و در مسئولیت کارشناس شهرسازی همزمان با ادامه تحصیل دانشگاهی اش بود. به دلیل تفکرات انقلابی و مبارزاتی انجمن اسلامی شهرداری منطقه ۸ را تاسیس و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی شهرداری تهران در ساماندهی امور شهرداری و مقابله با نفوذ گروه های الحادی و پشتیبانی پرسنل اعزامی به جبهه های جنگ و نیز راه اندازی پایگاه های پشتیبانی جنگ و اعزام امکانات و … نقش فعال و شبانه روزی داشت. در مدت کوتاهی که در شهرداری منطقه ۸ مشغول به کار بود مورد وثوق مدیریت و آحاد کارکنان و مخصوصاً مراجعین به شهرداری قرار گرفت و بدین لحاظ او بلافاصله در مدیریتهای مختلف (شهردار ناحیه، قائم مقام منطقه) و بالاخره در سال ۱۳۶۴ به عنوان شهردار منطقه ۸ منصوب گردید.(جوانترین شهردار منطقه)

از سال ۱۳۶۴ تا سال ۱۳۸۷ به عنوان شهردار منطقه در حساس ترین مناطق شهر تهران مشغول خدمت بود و علیرغم آنکه بارها پیشنهاد رده های مدیریتی بالاتر در شهرداری و خارج از شهرداری شد ولی او ترجیح داد که کل سنوات خدمتی خود را در شهرداری ادامه دهد زیرا معتقد بود هیچ سازمانی به مانند شهرداری محل خدمت مستقیم مردم و مراجعین گرفتار نیست.

با توجه به شرایط خاص ادارات در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، نسبت به تاسیس انجمن اسلامی شهرداری منطقه ۸ تهران و فعالیتهای گسترده فرهنگی مذهبی اقدام و در اعزام کارکنان به جبهه های دفاع مقدس و پشتیبانی و تدارکات فعالیت داشت و نیز عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی شهرداری تهران و هیئت بازسازی نیروی انسانی شهرداری در تحکیم آرمانهای انقلاب اسلامی همکاری و همراهی نمود.

از سال ۱۳۶۴ که به عنوان شهردار منطقه ۸ منصوب گردید، در سمت شهردار مناطق ۸، ۴، ۱۸، ۱۲، ۲۲، مجری خط ۴ مترو تهران، مجدداً شهردار منطقه ۲۲ و نهایتاً شهردار منطقه ۱ تا سال ۱۳۸۷ در خدمت رسانی به شهر و شهروندان فعال بوده، بگونه ای که به عنوان “شهردار نمونه جشنواره شهید رجایی” معرفی و استمرار حضور ایشان در سمت شهردار مناطق حساس شهر تهران (قریب ربع قرن) علیرغم تغییرات متعدد مدیریت شهرداری تهران حاکی از توانمندی علمی و اجرایی نامبرده است. کما اینکه شهرداری منطقه ۲۲ را از بدو تاسیس مدیریت نموده و برنامه ریزی، تمهیدات اجرایی و هدایت مدیریتی علمی این منطقه باعث آن شده تا در سطح کشور به عنوان “مدل توسعه پایدار شهری و شهر ایمن” مطرح و به عنوان اولین شهرداری در سطح کشور موفق به دریافت گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی (ISO 14001) از DQS آلمان گردد.

بسط و توسعه فعالیتهای فرهنگی مذهبی در شهرداری تهران با تاسیس شورای فرهنگی با عضویت ائمه جماعات، بسیج، سپاه و سایر دستگاه ها و نهادها برای اولین بار در شهرداری تهران.

تشکیل اولین ستاد منطقه ای “غدیر” در شهرداری تهران (منطقه ۲۲) و شروع به احداث بزرگترین مجموعه فرهنگی غدیر زیر نظر ستاد مرکزی غدیر (دریافت تقدیر نامه)

به لحاظ نوع عملکرد و توانایی در مدیریت علمی و تجربیات ارزشمند در هر منطقه ای که مسئولیت داشته با ایجاد ارتباط مناسب و روان سازی امور جاری شهروندان و کمک و مساعدت و بستر سازی در جهت تسهیل در خدمات رسانی و رفع معضلات شهروندان اقدامات جدی داشته و دارای تقدیر نامه های متعدد و قابل توجه از سوی شهروندان، تعاونی ها، نهادها، تشکل های مردمی، مساجد، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج، استانداری، فرمانداری، شهرداری تهران و … می باشد بگونه ای که در طرح تکریم ارباب رجوع در سطح استان تهران، رتبه اول و در سطح کشور جزو ده واحد برتر معرفی گردید.

به دلیل سوابق علمی و نیز سوابق ممتد اجرایی و کسی که در بین کلیه شهرداران دارای بیشترین سابقه ممتد در سمت شهردار مناطق در مناطق مختلف تهران بوده و نیز مقالات متعدد علمی و کاربردی و پژوهش و آموزشهای مرتبط از جانب کمیسیون مشترک وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان تنها کارشناس عالی در بین مدیران شهرداری تهران معرفی و نیز علاوه بر دریافت لوح تقدیر از انجمن متخصصین محیط زیست کشور از جانب موسسه استاندارد کشور هم به دلیل خدمات گسترده علمی و اجرایی در راستای اعتلای فرهنگ استاندارد و استاندارد سازی موفق به دریافت لوح تقدیر در مقیاس ملی گردید.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :