استقبال هیات تجاری چینی برای تاسیس نیروگاه خورشیدی در دلیجان

هیات تجاری کشور چین روز سه شنبه در سفر به شهرستان دلیجان و بازدید ، ارزیابی و مکان یابی برای تاسیس نیروگاه خورشیدی از سرمایه گذاری در این شهرستان استقبال کردند.

فرماندار دلیجان گفت: هیات تجاری کشور چین با پیشنهادهای زمین برای استقرار نیروگاه خورشیدی در اسن شهرستان آشنا شدند و از آن استقبال کردند.
محمد کردی افزود: قرار است نیروگاه خورشیدی تولید برق ۳۰ مگاواتی در جوار شهرک صنعتی این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذار خارجی از کشورچین در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار تاسیس می شود.
وی اظهارکرد: برای ساخت و راه اندازی این طرح مهم حزه نیرو به سرمایه گذاری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است.
فرماندار دلیجان ادامه داد: توسعه انرژی های نوین از سیاست های محوری اقتصاد مقاومتی است و اجرایی شدن این طرح ها آثار مستقیم بر کیفیت توزیع شبکه برق منطقه دارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ضریب نفوذ بالای صنعت در دلیجان، سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو پدید مقرون به صرفه است و در اولویت سیاست های اجرایی قرار دارد.
وی ادامه داد: نیروگاه خورشیدی و بادی در این شهرستان در راستای برنامه ملی ارتقای بهره وری و یکی از اهرم های اتکای تصمیم سازان کشور در عرصه بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر انجام می شود که توسط بخش خصوصی زیر نظر شرکت برق باختر در چند ماه آینده عملیاتی می شود.
وی گفت: صرفه جویی اقتصادی و حفظ محیط زیست از مزایای توسعه طرح های انرژی های تجدید پذیر است.
بازدید از مجتمع تولید الیاف پلی استر ساینای دلیجان از دیگر برنامه های سفر این هیات چینی به شهرستان دلیجان بود.
شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی قطب تولید عایق رطوبتی و الیاف پلی استر کشور دارای ۵۰ هزار نفر جمعت است.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :