استاندار مرکزی:

عدم ارائه استعلام از دستگاه‌های استان مرکزی به بانک‌ها پیگیری می‌‌شود

زمانی قمی / استاندار مرکزی

استاندار مرکزی گفت: نحوه همکاری دستگاه‌های اجرایی در ارائه استعلامات به بانک‌ها به منظور طرح رونق تولید را پیگیری می‌کنیم و اگر دستگاهی در این زمینه همکاری نداشته باشد آن را به حساب کارشکنی در اجرای طرح رونق تولید تلقی می‌کنیم.

 اراک، محمود زمانی‌قمی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط و طرح بازسازی و نوسازی صنایع که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به ضرورت تسریع در ارائه استعلامات از سوی دستگاه‌های اجرایی به سیستم بانکی اظهار داشت: استعلام‌های مورد نیاز بانک‌ها از دستگاه‌های اجرایی به منظور اجرای طرح رونق تولید احصاء شود و اگر در این بررسی‌ها مشخص شود که دستگاهی در ارائه استعلامات کم‌کاری کرده آن را به منزله کارشکنی در اجرای طرح رونق تولید تلقی می‌کنیم.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین وظایف ما اجرای طرح رونق تولید است، نفس مشارکت و حضور بانک‌های خصوصی امسال مهم است و وارد عرصه شده‌اند، عملکرد بانک‌ها خوب بوده اما کافی نیست و باید تلاش بیشتری داشته باشند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جلسه بعدی کارگروه رونق تولید ۲۸ شهریورماه برگزار شود تا ببینیم بانک‌ها تا چه اندازه در عملکرد خود تغییرات مثبت ایجاد کرده‌اند و در راستای تسریع در اجرای طرح رونق تولید تلاش شده است.

۲۱۶ طرح نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با اشاره به اجرای طرح رونق تولید در سال ۹۶ گفت: به سبب بحث انتخابات، تغییر و جابه‌جایی دولت و همچنین تغییر وزارتخانه‌هایی که وظایفی در زمینه اجرای طرح رونق تولید دارند برنامه‌هایمان یک مقدار با تاخیر انجام شد.

ظفر افشون بیان کرد: ۱۲ اردیبهشت نخستین جلسه کارگروه رونق تولید استان برگزار شد و اعتباراتی که قرار بود در سال ۹۶ به واحدها پرداخت شود به خوبی برنامه‌ریزی شد و تلاش کردیم بیش از سال گذشته فرمانداران را درگیر بحث طرح رونق تولید کنیم.

وی ادامه داد: بانک‌ها به منظور تسریع در اجرای طرح رونق تولید و بنابر تاکید مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال باید قبل از اینکه ما از آنها درخواست کنیم و پیشنهاد دهیم خود به ارائه برنامه‌هایشان بپردازند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی عنوان کرد: فاصله باقیمانده در سال ۹۶ کمتر از سال ۹۵ است پس باید بانک‌ها بیشتر همکاری داشته باشند و بانک‌های خصوصی هم باید به کمک تولید بیایند و شاهد همکاری بیشتر آنها باشیم.

افشون اضافه کرد: کمک به بازسازی و نوسازی صنایع و ارائه تسهیلات به طرح‌های نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی از رویکردهای جدید طرح رونق تولید در سال ۹۶ هستند، ۲۱۶ طرح طرح نیمه‌تما در استان داریم که می‌طلبد شرکت شهرک‌ها سازمان صنعت و معدن با مدیریت دفتر اقتصادی و دفتر سرمایه‌گذاری استانداری این طرح‌ها را احصاء کنند تا به همت بانک‌ها بتوانیم آنها را به سرانجام برسانیم.

وی افزود: ۱۱ واحد از واحدهایی که امسال به منظور طرح رونق تولید ثبت نام کرده بودند تسهیلات دریافت کردند و با تسهیلاتی که امسال به تعدادی از واحدهای ثبت نامی سال گذشته پرداخت شد حدود ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که می‌طلبد با دستور استاندار و افزایش همکاری بانک‌ها این عدد به رقم قابل قبولی برسد و لازم است که بانک‌ها در زمینه تسهیلات سرمایه ثابت برای طرح‌های نیمه تمام و همچنین پرداخت تسهیلات برای نوسازی و بازسازی صنایع همکاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :