فرماندار ساوه:

هئیت‌های مذهبی و تکایا در ساوه ساماندهی شوند

یهاروند / فرماندار ساوه

فرماندار ساوه گفت: تمامی محافل و مجالس عزاداری اعم از مداح و سخنران و دستجات درایام محرم و صفر ساماندهی شوند تا با مشکلات کمتری روبه‌رو شویم.

 ساوه، محمد بهاروند ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با اشاره بر ضرروت ساماندهی هئیت‌ها و تکایا در ایام ماه محرم اظهار داشت: حرکتی که برای امام حسین(ع) می‌شود بالاترین تبلیغات برای دین مبین اسلام است و باید بالاترین نتیجه را بگیریم به همگان بفهماند که قیام برای نصیحت و تربیت مردم است.

وی افزود: دشمنان سعی‌دارند با کمرنگ کردن تعالیم عاشورای حسینی و با ارائه مطالب بی‌محتوا سعی دارند به طور غیر مستقیم در بی‌اثر جلوه دادن درس‌های مکتب عاشورایی و عزاداری‌ها به مقابله با اسلام بپردازد و  عزاداری ها را بی اثر جلوه دهند

فرماندار ساوه تصریح کرد: در برگزاری آیین‌های ماه محرم انتقال مفاهیم حرکت اباعبدالله(ع) مورد توجه قرار گیرد و مداحان و سخنرانان از رفتارهای احساسی وخرافی پرهیز کنند خوشبختانه در سال گذشته هیئت‌ها از وضعیت بهتری برخوردار بودند ولی این کافی نیست‌و باید تمامی محافل و مجالس عزاداری از مداح و سخنران و دستجات در ایام محرم و صفر ساماندهی شوند تا با مشکلات کمتری روبه‌رو شویم.

بهاروند بیان کرد: باارزیابی عملکرد هیئت‌ها آنها را هم ساماندهی وحتی ادغام کنیم که از حالت پراکندگی جلوگیری شود نباید ارزش وجایگاه فرهنگ عاشورا زیرا سوال برود افزایش هیئت‌های جدید مشکلاتوآسیب‌های اجتماعی به‌دنبال دارد بلکه همان هیئت‌های قدیمی را ساماندهی و مشکلات آنها برطرف شود.

وی ادامه داد: آیین‌های عزاداری سالار شهیدان به بهترین نحو ممکن پوشش خبری و رسانه‌ای داده شود و مردم با آیین‌های مختلف عزاداری امام حسین(ع) آشنا شوند و مداحان اهل بیت(ع) باید هوشیار بوده و با افزایش سطح آگاهی و مطالعه عمیق در زندگینامه ائمه اطهار(ع) و قیام عاشورا، فلسفه قیام را تبیین کنند و اجازه ندهند که خرافه گویی ها در هیئت‌های مذهبی و تکایا رسوخ کند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه با بیان اینکه مسئولان هیئات ساوه از ورود خرافه و بدعت به عزاداری‌ها جلوگیری کنند گفت: برنامه‌ریزی لازم برای ایام محرم در ساوه انجام شده است.

حسین محمودی‌فر ادامه داد: همه باور داریم که دشمن به دنبال تخریب فرهنگ عاشورا در ذهن و قلب جوانان کشورمان است زیرا به خوبی درک کرده است که این فرهنگ غنی عاشورا عامل تعالی مردم ایران بوده و به همین سبب تلاش می‌کند جوانان و نوجوانان را از عاشورا و تاسوعای حسینی دور کند.

وی افزود: دشمنان نظام اسلامی در سال‌های اخیر با انواع و اقسام ترفندها سعی در سست کردن اعتقادات مردم به ویژه جوانان داشته‌اند و بهترین و مطمئن‌ترین راه را با تلاش در وارد کردن خرافات در مداحی‌ها و ذکر مصیبت‌های ایام عزاداری امام حسین (ع) و به تبع آن ایجاد اشکال در ذهن جوانان و نوجوانان ما هستند.

رئیس فرهنگ‌و ارشاد اسلامی ساوه تصریح کرد: به‌منظور جلوگیری از ورود خرافات به‌عزاداری‌های امام حسین(ع) از جمله ایجاد بدعت، آهنگ‌های نامتعارف در عزاداری وهمچنین مسائل خلاف دستورات دینی و اسلامی به عزاداری جلساتی با سازمان تبلیغات وهئیت‌های مذهبی برنامه ریزی وانجام شده است.

تمهیدات لازم را برای ایام ماه محرم برنامه ریزی شده است

معاون خدمات شهری شهرداری ساوه هم در این نشست گفت: شهرداری ساوه با توجه به توان و ظرفیت‌هایی که دارد تمهیدات لازم از جمله نصب، پوستر، نظارت بر ایستگاه‌های صلواتی، تمیز کردن معابر و برنامه ریزی برای مکان‌های برگزاری مراسم انجام شده است.

وی افزود: امروز که رسانه های غربی با پخش برنامه های غیر اخلاقی می خواهند به باورهای دینی آسیب بزنند باید بتوانیم با تقویت معنویت در خود و به پشتوانه اهل بیت(ع) با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری ساوه ماه محرم را بهترین فرصت برای پاسداشت شعائر دینی دانست و تصریح کرد: با برگزاری مراسم سوگواری بدور از تشریفات می توانیم زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم کنیم.

انتهای پیام/‌

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :