امام جمعه ساوه:

واقعه غدیر سند معتبر حقانیت مذهب شیعه است

امام جمعه ساوه گفت: واقعه غدیر سند معتبر حقانیت مذهب شیعه است و حضرت محمد(ص) در رخداد غدیر بیان کردند که زمام امور در جامعه شیعی با راهبری ولی فقیه است.

1382723418175602

 ساوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی ساوه با اشاره به جایگاه غدیراظهار داشت: واقعه غدیر سند معتبر حقانیت مذهب شیعه است و حضرت محمد(ص) در رخداد غدیر بیان کردند که زمام امور در جامعه شیعی با راهبری ولی فقیه است.

وی افزود: عید غدیر از برترین اعیاد است و از این فرصت باید برای تحکیم بیش از پیش جایگاه ولایت فقیه در نظام اسلامی استفاده کرد ولایت یکی از ارکان مهم دین مبین اسلام است و دهه ولایت و امامت بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر به نقش اساسی و بی‌بدیل این رکن در جامعه است.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: غدیر آن‌گونه که قران مطرح کرد تشکیل حکومت اسلامی است و اسلام بدون ولایت اسلام واقعی نیست اسلامی که دشمنان را مایوس می کند اسلام همراه با ولایت است.

حسینی بیان کرد: انس با غدیر سبب مودت و علاقه به امامت و ولایت، اطاعت‌پذیری بدون قید و شرط، وحدت بین مسلمانان و همچنین روشن شدن مسیر حرکت انسان به سوی کمال و سعادت می‌شود و فاصله گرفتن از غدیر و پیام بزرگ آن یعنی ولایت و ولایتمداری سبب خسران و نابودی است.

وی ادامه داد: اگر چه نقشه راه قران است اما این قرآن واسلام بدون ولایت مفسر واقعی نیست و یکی از سفارشات امام علی(ع) اهمیت مکارم اخلاقیدر جامعه است که ایشان به یاران خود سفارش می‌کردند بحث مکارم اخلاقی را ابتدا خود رعایت کنند و سپس در ترویج آن تلاش کنند و در برطرف کردن مشکلات برادر مسلمان خود توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: ایام محرم وشهادت اباعبدالله حسین(ع) در پیش داریم و به همین منظور یکی از دغدغه‌ها بحث آسیب شناسی برخی فرهنگ‌های غلط در مراسم عزاداری الزامی است و در این راستا باید فرهنگ‌سازی مناسب انجام شود، زیرا پیش از هر مسئله‌ای شناسایی آسیب‌های عزاداری‌های ماه محرم و صفر باید مورد توجه قرار گیرد.

حسینی عنوان کرد: اسلام امروز به واسطه حضرت اباعبداللله الحسین(ع) است که توانستند با رشادت در مقابل دشمنان دین ایستادگی کرده و کسانی که قصد داشتند با در اختیار داشتن دستگاههای تبلیغاتی طومار اسلام را در هم بپیچند را شکست دهد بنابراین آنچه امروز سبب شد اسلام زنده بماند ایثار وفداکاری سیدالشهدا(ع) است و موجودیت و بقاءاسلام از ایشان است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه‌ با افزایش سطح آگاهی عمومی و بصیرت مردم، طرح مطالب خرافی در باره واقعه تاسوعا و عاشورا و در عزاداری‌ها به حداقل رسیده به طوری که مردم هنگام مواجهه با روضه‌ها و مصائب ائمه اطهار (ع) که از سوی مداحان و روحانیون خوانده می‌شود در سند و صحت آن دقت می‌کنند اما برخی مداحان برای بازار گرمی وگرم کردن مجالس خود به روایت‌هایی به دور از واقعیت و بدون اعتبار متوسل می‌شوند که این ظلم بزرگی در حق شیعه و تضعیف ارزش‌ها و فرهنگ عاشورا است.

حسینی تصریح کرد: باید تلاش شود چه مداح وچه سخنران شناسنامه‌دار شوند و به مداحانی که مسئله اخلاقی و دیگر مواردی که با اررش‌های دینی مغایرت دارند مجوز داده نشود  زیرا مداحان الگوهای دینی هستند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با الگو گرفتن از قیام عاشورا و امام حسین(ع) توانست پیش برود بنابراین سخنرانان و مداحان تلاش کنند فرهنگ عاشورایی و زینبی را در جامعه نشر و اشاعه دهند.

امام جمعه ساوه بیان کرد: از دیگر مسائلی که باید مورد توجه قرار بگیرد بحث تفریحات سالم است است زیرا یکی از راه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی تقویت جنبه تفریحات سالم است.

وی ادامه داد: بکارگیری ظرفیت کار فرهنگی و انقلابی در مدارس ودانشگاه، برگزاری طرح تحکیم خانوده در مدارس، برپایی نماز جماعت فعال همراه با تفریحات سالم وسازنده، تقویت برنامه‌های انجمن اولیا و مربیان در مداس و برگزاری همایش‌های دانش‌آموزی در غالب پرسش و پاسخ و نظارت بر آموزش مربیان همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :