محمدرضا منصوری : کمیسیون اصل ۹۰ انتقادات شدیدی نسبت به وضعیت فعلی شرکت‌های خودروسازی دارد و مهرماه امسال با تشکیل جلسه در این خصوص به این وضعیت رسیدگی خواهد کرد.

6664891_218

وی تصریح کرد: ایرادات شدیدی نسبت به قیمت و کیفیت خودروهای ساخت داخل وجود دارد، ضمن اینکه شرکت‌های خودروسازی خصوصی‌سازی را نیز انجام نمی‌دهند که این ایرادات در کمیسیون مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: قیمت دلار از ۸۰۰ تومان به ۴ هزار تومان افزایش یافته است، با کاهش ۵۰۰ درصدی ارزش پول ملی هیچ تغییری در صادرات خودروهای ساخت داخل صورت نگرفته، این در حالی است که حقوق کارگران نیز بالا نرفته و تغییر آنچنانی در قیمت مواد اولیه صورت نگرفته است که تمام این موارد حاکی از کیفیت پایین تولیدات داخل و عدم تمایل بازار خارج برای خرید این تولیدات است.

منصوری با بیان اینکه به‌زودی مدیران خودروسازی بازخواست و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده خواهد شد، گفت: باید در مدیریت خودروسازی کشور بازنگری شود و افرادی با تفکر جدید و مدیریت جدید بتوانند محصولی باکیفیت و دارای قابلیت صادرات تولید کنند.
وی خاطرنشان کرد: مجلس تمام ایرادات را به وزیر صنعت، معدن و تجارت منتقل خواهد کرد و انتظار دارد تغییری در مدیریت‌ها صورت گیرد.

🔸نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشترین خودروهای بی‌کیفیت و بدون ایمنی توسط شرکت سایپا تولید می‌شود، افزود: در دولت قبل چندین بار از وزیر صنعت و معدن در این خصوص پاسخ خواستیم، در دوره جدید نیز اگر مدیریت سایپا باقی بماند، به‌شدت در مجلس برخورد خواهیم کرد.

🔹منصوری ادامه داد: امروز بالاترین آمار تصادفات جاده‌ای مربوط به تولیدات شرکت سایپا است که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :