به گزارش خبرآنلاین لرستان، بختیار رازانی اظهار داشت: در پی تفاهمنامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و نهاد متولی بنگاه های کوچک و متوسط کره جنوبی سالانه ۴ نشست رودررو (B2B) بین بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره در تهران و سؤول برگزار می شود که در پی سه نشست برگزار شده دو واحد صنعتی از لرستان موفق به عقد قرارداد با شرکت بایوتک جانگ جین از کره جنوبی شدند.

وی با ذکر اینکه تاکنون ۴۸ بنگاه ایرانی با ۵۰ بنگاه کره ای در زمینه انتقال فناوری مذاکره کرده اند، افزود: هدف از این مذاکرات انتقال فناوری بین دو کشور است که به شکل خرید فناوری یا سرمایه گذاری مشترک انجام می پذیرد.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان گفت: واحدهای صنعتی مذکور که موفق به عقد تفاهم نامه شده اند یکی واحد صنعتی دانا کاسیان از واحدهای تولیدی دانش بنیان و تولید کننده دارو است که در شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد مستقر می باشد و دیگری عسل عالی خانی می باشد که تولید کننده عسل می باشد.

رازانی اضافه کرد: واحد صنعتی دانا کاسیان پس از تهیه طرح توجیهی و انجام فرآیند مطالعات مبادله فناوری از طریق شرکت شهرکهای صنعتی لرستان به مرکز مبادله فناوری ایران و کره جنوبی معرفی شد.

وی گفت: در همین راستا آقای کیم مدیر عامل شرکت کره‌ای بایوتک جانگ جین در جلسه ای که در پارک علم و فناوری لرستان با حضور واحدهای داروسازی و تولیدکنندگان گیاهان دارویی لرستان برگزار شد به تبادل اطلاعات پرداختند و در نهایت از واحد هایی که تفاهم نامه با آنها انعقاد نموده است و همچنین واحدهای داروسازی دکتر جهانگیر و بایر افلاک مستقر در منطقه ویژه اقتصادی ازنا بازدید نمودند.

رازانی بیان داشت: در پی تفاهم نامه های مذکور فروش دستگاه خالص سازی زهر زنبور عسل با شرکت دانا کاسیان و فروش دستگاه استخراج زهر زنبور عسل با واحد تولیدی عسل علیخانی بود.

وی در پایان گفت: سایر واحد های صنعتی دانش بنیان که مایل به اعزام به مرکز مبادله فناوری ایران و کره جنوبی هستند می توانند با اعلام آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی و مراجعه به شرکت شهرکهای صنعتی لرستان واحد صنایع کوچک ثبت نام نمایند.

۴۶

کلیدواژه ها :

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :