تحلیل مدیریت شهری ساوه ؛ مهندس محمد احسان کارشناس ارشد مهندسی شهرسازی وبرنامه ریزی شهری

 

آنچه که باعث ایجاد انگیزه زندگی شهرنشینی و حس مسئولیت پذیری در شهروندان هر شهری می شود داشتن یک شهردار موفق و کارآمد با داشتن معاونین متخصص وتوانا است که با زیبا سازی شهر و ایجاد فضاهای فرهنگی و تفریحی جان تازه ای به شهر بخشند و راه داشتن زندگی سالم را برای شهروندان آن شهر تامین نماید.

شهر همانند جسم مردم است و شهردار نیز به عنوان مغز متفکر این جامعه عمل کرده وباید سعی و کوشش کند شهروندان زندگی بدون استرس و اضطرابی را تجربه کنند واین را باید بدانیم که منظر شهر آینه روح  مردم آن شهر است

شهرداری تواناتر و کارآمدتر است  که می تواند با درنظر گرفتن نقات قوت و ضعف خود و دیگر اعضای این نهاد مردمی در جهت تقویت و جان بخشیدن به شهر کوشا بوده و میزان کاستی ها و ضعف های شهرداری را شناسائی کند تا با ایجاد طرح های جدید نقات ضعف را از بین برده و برای تقویت نقات قوت آن کوشا باشد.

مدیریت مشارکتی از رویکردهای نوین در اداره شهر

شهرسازی روالی پویاست و پویایی از بخشنامه‌های اداری و خشک و غیرقابل انعطاف تبعیت نمی‌کند. در این رویکرد نمی‌توان شهر را براساس دستورالعمل‌های غیر قابل انعطاف اداره کرد.

لذا توجه به روال پویا و فعال و منعطف حتی در برنامه‌ریزی‌ فضای کالبدی شهر مورد تاکید مدیریت شهرداری می باشد و اگر به روح شهر پرداخته نشود، حتی در صورت پرداختن خوب به کالبد آن، توفیق چندانی برای مدیران درخصوص تاثیرگذاری مطلوب اقدامات انجام شده حاصل نخواهد شد و بعید است که از روح شهر غافل شویم و اتفاقی بتوانیم به ابعاد کالبدی آن بپردازیم در حالی که بسیاری از عوامل در معماری و شهرسازی و طراحی و اجرای معماری شهری تابع مسائل مربوط به جان شهر است و اینها تفکیک ‌ناپذیرند.
برای تصور روح شهروپویایی آن همین کافی است که شهر بدون مردم را تصور کنیم، چنین شهری تعریفی ندارد و توجه به روح شهر با این هدف صورت می‌گیرد که افزایش وابستگی به شهر و مدیریت مشارکتی در اداره شهر محقق شود.

فروش ناعادلانه تراکم ساختمانی در مرکز شهر ساوه توزیع متوازن فرصت ها را از  حاشیه شهر  گرفته است

هم اینک اختلاف  فروش تراکم ساختمانی در مرکز شهر و دیگر مناطق شهر به امری آسیب زا تبدیل شده است زیرا استقبال انبوه سازان از مناطق مرکزی شهر مانع از توزیع  و متوازن فرصت ها در حاشیه شهر شده  باید برنامه ای تدوین و پیش بینی شود تا فروش تراکم در مرکز شهر کم  و انبوه سازان به سمت وسوی سرمایه گذاری در حاشیه شهر بروند.

شهردار کار آمدکیست

شهرداری نهادی فرهنگی است و همه فعالیتهایش زیر چتر فرهنگ باید انجام شود شهرداری یک نهاد بسیار مهم و تاثیرگذار در اداره شهر است و وظیفه شهرداری تنها یک وظیفه خدماتی و عمرانی نیست بلکه شهرداری یک نهاد اثرگذار است که تمام فرایندها و تعاملات اجتماعی یک شهر را در بر می گیرد. ویژگی های یک شهردار خوب استفاده از ایده دیگران۲٫٫ساختن بر اساس توان موجود۳٫اعلام به موقع طرح۴٫  حل مشکلات مالی۵٫ارتباط طرح با مردم۶٫تمرکز روی طرح۷٫ کاردانی۸٫ لیاقت۹٫ امـــانتداری۱۰٫  شجاعت۱۱٫پاکدستی۱۲٫  خستگی ناپذیری۱۳٫ دانایی۱۴٫ آگاهی۱۵٫هوشمندی۱۶٫ توانایی۱۷٫ داشتن قابلیت۱۸٫ تخصص۱۹٫ تدین و نگاه درست به مشکلات است.

مدیریت شهرداری یک مدیریت خاص،متفاوت، پیچیده و چند بعدی می باشد و شهردار باید تعاملات اجتماعی با بخش های جامعه را بداند، با مبانی اعتقادی و ایدئولوزی و اداری آشنا باشد و  مولفه های اقتصادی را هم رعایت کند.

با توجه به وظایف پیچیده و متنوع شهردارى ها،شهردار باید چه تخصص یا تخصص هایى داشته باشد؟ آیا باید متخصص فضاى سبز باشد یاداراى تخصص مرتبط با محیط زیست؟ مهندس عمران باشد یا مهندس معمار، مهندس صنایع و یا مهندس بهداشت محیط، عالم اقتصاد و یا جامعه شناس، یا جز اینها؟ همه اینها در مدیریت شهردارى مورد نیاز هست ولى آیا کسى پیدا مى شود که تمامى این تخصص ها را داشته باشد؟

بدیهى است که پاسخ منفى است. پس باید چه تخصصى داشته باشد؟ آیا تخصصى پیدا مى شودکه همه آنهایى را که ذکر شد در خود داشته باشد؟ اگر نمی توان چنین تخصصى را پیدا کرد،پس باید دنبال چه چیزى بود؟ اگر شهرساز نمیتوان بود، لیکن میتوان مدیریت شهرسازانه داشت؛ و اگر معمار نمیتوان بود،میتوان مدیریت معمارانه داشت. پس نتیجه این است شهردار کسی است  که اگر این تخصص ها را ندارد،مدیریت استفاده از آنها را داشته باشد.

شهردار را اگر به درختی تشبیه کنیم ،تنه ی آن درخت شهردار است و شاخ وبرگش معاونین و مشاورین شهردار ، درختی که شاخ وبرگ نداشته باشد حاصل ومحصول ندارد این دو لازم وملزوم هم هستند ؛شهرداری موفق است که معاونین ومشاورین قوی وصادق ودلسوزدارد وبازوان توانمند در غیر اینصورت هیچ شهرداری موفق نخواهد بود. مطمئنا مدیران و نیروهای توانمند زمینه دستیابی به اهداف بلندمدت یک سازمان را فراهم می‌کنند و امیداوریم با غلبه بر مشکلات  شاهد پیشرفت خوبی در شهرساوه  باشیم. مسئولیت ها در نظام خلقت یک امانت زودگذر هستند که باید تلاش کنیم در دوره مسئولیت خود با خدمت صادقانه دین مان را به مردم ادا کنیم.

کم توجهی به اطراف برخی آثار تاریخی و گردشگری ساوه

توجه بیش از پیش به بناهای تاریخی و گردشگری با انجام برخی اقدامات، جدای از ایجاد منطقه گردشگری، زمینه اشتغال و توسعه این شهرستان را شتاب می بخشد.

شهر ساوه با برخورداری از بناهای تاریخی ارزشمندی مانند مسجد جامع، بازار، بنای چهار سوق، موزه مردم شناسی و مسجد سرخ می تواند به یکی از قطب های مهم گردشگری تبدیل شود.

بازار تاریخی چهار سوق ساوه و اطراف مسجد تاریخی سرخ این شهر یکی از این بناهای تاریخی است که سالهاست به مرکز خرید و فروش انواع پرندگان و مکانی برای تجمع دلالان تبدیل شده است.

چهار سوق که میان مسجد سرخ و موزه مردم شناسی این شهر واقع شده به مکانی برای خرید و فروش پرندگان تبدیل شده است.

وجود بوی نامطبوع، فضای فیزیکی نامطلوب، تجمع عرضه کنندگان میوه از سوی دستفروشان و افراد معتاد موجب شده که رغبتی برای بازدید از این آثار ارزشمند در دیگران ایجاد نکند.

موزه مردم شناسی ساوه با هدف معرفی قومیت و فرهنگ مردم این شهرستان در مجاورت این محله قرار دارد که هیچ تناسبی به فضای اطراف به لحاظ فرهنگی ندارد.

هم اکنون بیشتر بناها و بافت های تاریخی و فرهنگی این شهر در مناطق فرسوده واقع شده و نیازمند رسیدگی است.

بناهای قدیمی و تاریخی شهر ساوه باید به مکانی مناسب برای ارایه فرهنگ و هنر کهن مردم این شهرستان تبدیل شوند.

ساماندهی برخی اصناف موجود در اطراف بناهای تاریخی شهر ساوه و انجام اقدامات فرهنگی، یکی از نیازهای این شهر و از برنامه های مهم شهرداری باید باشد.

این اصناف که بیشتر آنها در زمینه فروش پرنده فعالیت دارند از سال ها قبل در این اماکن فعالیت داشته اند که با خرید و تملک محل کسب آنان می توان این مناطق را ساماندهی کرد.

اجرای طرح مسجد تا مسجد یکی از برنامه های مهم شهرداری با هدف ساماندهی اطراف بناهای تاریخی این شهر می تواند باشد  که ایجاد یک محوطه فرهنگی و تاریخی میان مسجد سرخ و مسجد جامع به طول یک کیلومتر می توان انجام داد.

با اجرای این طرح بزرگ، این منطقه به فضایی مناسب تبدیل خواهد شد و زمینه جذب گردشگر در بناهای تاریخی این شهر فراهم خواهد شد.

بااختصاص اعتبارهای ملی و استانی می توان به اجرای این طرح شتاب  بخشید.
تاکنون بخشی از تملکات ضلغ غربی مسجد تاریخی سرخ ساوه به صورت نیمه تمام انجام شده که اتمام آن نیازمند تامین اعتبار مناسب وپیگیری می باشد زیرا در صورت کم توجهی اجرای آن در سال های آینده دشوارتر خواهد شد.که تاکنون موفقیتی در این زمینه حاصل نشده است

با اجرای این طرح علاوه بر حفظ پیشینه تاریخی ساوه یک حرکت پویا برای جذب توریسم به این شهر می تواند باشد.

اما تا انجام این طرح بزرگ فرهنگی برنامه های کوتاه مدت برای ساماندهی برخی اصناف مزاحم در اطراف بناهای تاریخی این شهر می توان پیش بینی نمود

همچنین بافت سنتی ساوه در مرکز شهر و فعالیت برخی اصناف مزاحم چهره ناخوشایندی در مناطق مرکزی این شهر ایجاد کرده است

جمع آوری برخی اصناف مزاحم بخصوص در اطراف بناهای تاریخی تنها با انجام تملکات توسط شهرداری امکان پذیر است.

یکی از مشکلات ساوه  هدایت آب های سطحی و آسفالت معابر  است

متاسفانه ساوه  را با کوچک‌ترین بارندگی آب می‌گیرد و در شهر سیل جاری می‌شود یکی از مسائل موجود ، لایروبی شبکه های فاضلاب  محله های ساوه می باشد که امید است در آینده توسط شهرداری و اداره محترم آب وفاضلاب انجام پذیرد اما برای تسریع در رفع مشکلات در این زمینه از سوی شهرداری باید اقدام شود  ،

همچنین  آسفالت معابرجزو اولویت کاری ما باید باشد که به لحاظ مناسب سازی و زیباسازی محیط بایداقدام شودو قطعاً اقدامات بایسته ای نیزدرخصوص احیای ظواهر شهر ساوه باید در دستور کارقرارگیرد.

باید مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری ها را فعال نمائیم واز جمله اهداف اصلی درخصوص اجرایی نمودن کارهای تحقیقی و پژوهشی و دریافت نظرات نخبگان اقدام نمائیم

مشکلات زیر ساختی در این شهر به دلیل عدم مطالعه بسیار زیاد است و امیدواریم با پی گیری اقدامات اصولی انجام پذیرد.

در حال حاضر در شهر ساوه در حوزه های مختلفی نارسایی وجود دارد که از مهمترین موضوعات مرتبط با مدیریت شهری میتوان به فرهنگ ترافیک و تردد شهروندان، فرهنگ مدیریت و تفکیک زباله و پسماند، فرهنگ حفاظت از محیط زیست، فرهنگ تبلیغات عمومی و سایر زمینه های مرتبط اشاره نمود. البته موضوعات فرهنگی دارای گستره قابل توجهی میباشد و در اینجا فقط به برخی از موارد مرتبط با مدیریت شهری اشاره گردید. طبیعی است با تحقق مدیریت یکپارچه شهری و بکارگیری از پتانسیل همه سازمانها و ادارات دولتی و غیر دولتی میتوان حوزه وسیعی از چالشهای فرهنگی را پوشش داد

امروز مشکل در تفکر است نه بودجه

بنده معتقدم  مشکل در نوع تفکر و در ذهن افراداست نه در بودجه و امکانات ساوه! به شما قول می‌دهم اگر اصلاحات جدی در مدیریت بخش های حساس شهرداری از جمله :  عمرانی، شهرسازی ،زیباسازی ،فضای سبز ،خدمات شهری ،حمل ونقل و فرهنگی واجتماعی  ایجاد نشود و تفکر علمی مبنای کار قرار نگیرد اعتبارات  به راحتی به پایان می‌رسد و هیچ اقدام مناسبی هم صورت نمی‌گیرد.

وقتی اعتقاد نداشته باشیم که مبحث آسفالت یک بحث کاملا تخصصی و علمی است شاید با ۲۰۰ میلیارد بودجه هم نشود اقدام مناسبی انجام داد بنابراین باید تفکرمان را علمی کنیم و ضعف موجود در تکنولوژی اجرایی را برطرف نماییم.

وقتی ۵۴ درصد بودجه به بخش عمران اختصاص می‌یابد این بدان معناست که در حال حاضر مهم‌ترین محور کار در این شهر باید فعالیت‌های عمرانی باشد. و افزایش شاخص بودجه عمرانی به معنای توسعه نیست بلکه نیاز به توسعه را مطرح می‌کند.

در حوزهٔ ساخت و ساز شهری سیاست گذار اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی بایدباشد

درخصوص ساخت و سازهای شهری

در این حوزه درآمد پایدار و ناپایدار وجود دارد. متاسفانه بالغ بر ۵۰ درصد درآمد شهرداری مربوط به اخد عوارض نوسازی و جریمه‌ها و… و به عبارتی درآمد ناپایدار است. بیش از ۹۵ درصد پروانه ساخت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می‌شود و مطئنا اگر همه راه‌ها بسته و یکطرفه باشد قطعا شاهد خلاف قانون و ورود ممنوع خواهیم بود. بنابراین وقتی اکثر پروانه‌ها به کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌رود نشان دهندهٔ این است که یا قوانین مشکل زاست و یا اینکه همهٔ مردم متخلف هستند بنابراین صرفا با تاکید بر رعایت این قوانین منتظر این هستیم که شهروند تخلف کند و به موازات آن شهرداری باید ساختار پلیس ساختمان را ایجاد کند چونکه با این تعداد پرسنل محدود نمی‌توان به این حجم از تخلفات رسیدگی کرد.

در حوزهٔ ساخت و ساز شهری سیاست گذار اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی و نماینده آن در استان یعنی اداره کل راه و شهرسازی است

فرصت های شهری ونگاه های شهری به ساوه

توجه به علم شهرسازی و برنامه ریزی شهری در اداره کردن شهرداریها به صورت علمی که هم اکنون در اکثر کشورهای توسعه یافته در حال انجام است و پیشرفت قابل توجهی داشته اند و در صورت توجه می تواند شهرهای ایران عزیز را  در مسیر پیشرفت چشمگیر قرا دهد و به طور یقین مدیریت سنتی در شرایط کنونی به هیچ وجه پاسخگو نیست.

در علم شهرسازی، شهر به یک موجود زنده تشبیه شده بدین معنی که شهر دارای کالبد و روح است در حالیکه در اکثر برنامه های شهرسازی که پیشتر شهرداران و روسای شوراهای اسلامی به آن بها دادند پیشرفت جنبه کالبدی شهر مد نظر بوده در حالیکه روح و جان شهر مغفول مانده است و جای بسی تاسف است که شهرهایی همچون ساوه با آن پیشینه تاریخی به دلیل عدم توجه مسئولین نه تنها به جنبه روح و جان شهر توجهی نشده بلکه به کالبد آن نیز آنطور که باید و شاید پرداخته نشده و هم اکنون مصمم هستیم با تمام توان و با بهره گیری از نخبگان و پیشنهادات سازنده  ساوه را بسازیم و به هر دو جنبه بپردازیم.

شهر ساوه جزو معدود شهرهایی است که متاسفانه به دلیل عدم توجه و برنامه ریزی مدیران به صورت افقی رشد کرده و این امرمنجر به شکل گیری مناطق حاشیه نشین و اسکان غیر رسمی و افسار گسیخته گردیده و مشکلات زیادی را موجب شده و علیرغم اینکه مدت زمان کوتاهی است  طرح تفضیلی به تصویب رسیده اما این طرح نیاز به یک  بازنگری دیگر دارد  لذا برای ساماندهی و خدمات رسانی به نقاط ذکر شده در آن طرح بودجه و اعتبار ملی و استانی لحاظ گردیده است که در صورتی که شهرداری ها یک مجموعه خود کفا می باشد که با راهکارها ودر آمدهای پایدار باید راهی برای رفع چالش ها ومشکلات پیدا کند نه نگاه به جیب دولت واعتبارات اندک استانی داشته باشد.

پرداخت مالیات توسط سازمانهای وابسته به شهرداری در حال حاضر به یک معضل بدل گردیده است.

به دلیل سنتی عمل کردن مدیران در گذشته و عدم اراده در اجرای طرح های عظیم عمرانی متاسفانه شهر ساوه از داشتن پل های غیر هم سطح و پارکینگ های طبقاتی و … محروم است و هم اکنون وجود گره های ترافیکی مردم را دچار مشکل نموده و از طرفی به خاطر رشد افقی شهر جاده های کمربندی قدیم در داخل شهر قرار گرفته اند و در حال حاضر احداث کنار گذر یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و با این اوصاف اراده جدی در مدیریت شهری و شهرداری ها باید شکل گیرد.

کلیدواژه ها :

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :