نقشه راه جدید سازمان بسیج اساتید

download

▫️قریب به چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد.
▫️پیچ و خم های بسیار حساس و تاریخی در مسیر حرکت این انقلاب بزرگ پیموده شد تا اینکه جهانیان پیام انقلاب اسلامی را شنیدند و چه بسیارند مردمانی که بدون تعلق جغرافیایی با سرلوحه قرار دادن عمق پیام تاریخی حضرت امام(ره) و منویات ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت ا…العظمی امام خامنه ای(مدظله)، به خیل عظیم همراهان انقلاب اسلامی پیوسته اند.
▫️بدون تردید یکی از گفتمان های ارزشمند و اثرگذار تاریخ بشریت در راه مبارزه با استکبار و خوی استبدادی،انقلاب اسلامی ایران است.
▫️یکی از اقشاری که درنشر ارزش های انقلاب اسلامی،نقشی بی بدیل داشته اند، همانا اساتید دانشگاه ها و حوزه های علمیه می باشند.
▫️یکی از نهادهای بسیار مهم در بحث استفاده از ظرفیت عظیم اساتید در حفظ و نشر ارزش ها، سازمان بسیج اساتید است.
▫️بی شک،کانون های بسیج اساتید دانشگاه ها با رویکرد علمی و انقلابی،مسیر توسعه همه جانبه را فراهم خواهند کرد.
▫️اما سوال این است که نقشه راه موجود در این قشر مهم چیست و باچه مکانیزمی در سطح کشور درحال اجرا می باشد.
▫️وقتی استراتژی های جدید عنوان شده توسط تیم مدیریتی جدید سازمان بسیج اساتید کشور را رصد کنیم به چند نکته مهم پی خواهیم برد که تحولات عمیق و جدید صورت گرفته در این سازمان را نشان می دهد:
▫️اول:مساله محورشدن فعالیت کانون های بسیج اساتید با هدف قطب بندی کانون ها می باشد.
این رویکرد جدید،بسیار هوشمندانه و حساب شده است چراکه اگر هر کانون بسیج دردانشگاه ها برحسب یک یاچند مساله اساسی در ناحیه جغرافیایی خود متمرکز شوند،قطعا خروجی بهتر وبیشتری خواهند داشت.برای نمونه اگر کانون بسیج اساتید یک شهر خاص،ابتدا چالش ها و مسایل مهم مرتبط با آن شهر را احصا و سپس برای کاهش یا رفع معضل مربوطه به بررسی و ارایه راهکار بپردازد،باتوجه به ظرفیت عظیم موجود در اساتید دانشگاه ها،اتفاقات شگرفی را شاهد خواهیم بود.
▫️دوم:راه اندازی اندیشکده های رصدمسایل جامعه است.
به طور قطع فعالیت اندیشکده ها یا اتاق فکر ها جهت رصد مسایل روز جامعه و تجزیه و تحلیل موشکافانه و به هنگام مسایل کشور،از ضروریات است و پلی استراتژیک میان انسان،ایده و بدنه جامعه خواهند بود.
راه اندازی اندیشکده ها یک راهبرد جدید وعمیق برای تقویت بنیه تصمیم سازی درسازمان بسیج اساتید براساس راهبرد تصمیم گیری براساس خرد جمعی می باشد.
▫️سوم:پرهیز از مناسبت زدگی است.
یکی از تحولات اساسی صورت گرفته در دوره جدید فعالیت سازمان بسیج اساتید خارج شدن این سرمایه عظیم انقلابی و انسانی از گوشه رینگ و ورود به متن و بدنه مسایل روز جامعه بویژه در مسایلی چون اقتصاد مقاومتی با رویکرد علمی اقتصاد دانش بنیان است.
قطعا خروج از انحصار در مناسبت ها،افق جدیدی در چشم انداز این سازمان خواهد گشود و حضور همه نیروها در نقش آفرینی در دوره جدید را به همراه خواهد داشت.
▫️چهارم:بهره گیری ازهمه نیروهای انقلابی باهدف فعال سازی بخش خاکستری است.
بدون تردید درچارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی،با هر نگرش اخلاق محوروقانون گرایی،راه برای بهره گیری از ایده های ناب و کاربردی باز خواهد بود و این تفکر بزرگ برای پویایی سازمان بسیج اساتید یک ضرورت است.

آنچه که برهمگان واضح و مبرهن است،تحولات اساسی در سازمان بسیج اساتید برای بهره گیری از همه نیروها و ظرفیت ها در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی جهت اعتلای میهن عزیز اسلامی است و امیدواریم عصر جدید فعالیت این سازمان با درایت همه دلسوزان راستین به سرمنزل مقصود،هدایت و اتصال یابد.

مجیدقربانی-رئیس اسبق روابط عمومی بسیج اساتید استان تهران

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :