رویش فست فودها در ساوه و رانش سفره های رنگین خانواده؛

حجت الاسلام علی محمد اسلامی در خطبه های نماز جمعه با اشاره با ۲۳ آبان روز جهانی بهداشت و حمایت از بیماران کلیوی، ریشه بسیاری از بیمارهای امروز در جامعه را رعایت نکردن موازین بهداشت و تعذیه برشمرد و گفت: در آموزه های اسلامی همواره مساله پیشگیری بر درمان ارجح بوده است.
وی خواستار ان شد که برای تامین سلامت عمومی جامعه و خانوارها، دختران و بانوان پیش از ورود به عرصه زندگی زناشویی، آموزش های مرتبط با موازین بهداشتی و تغذیه را فراگیرند تا شاهد به حاشیه رفتن سفره های خانواده توسط سفره های رنگین بیرونی مانند فست فودها نباشیم.

خطیب نماز جمعه ساوه همچنین با گرامیداشت ۲۶ آبان سالروز ارتحال علامه طباطبایی و روز کتاب و کتابخوانی از مردم خواست که کتاب را در سبد مصرفی خانواده های خود بگنجانند و ضمن مطالعه کتابها، نگرش تزئینی به کتاب نداشته باشند.

به گفته حجت الاسلام اسلامی با وجود افزایش تیراژ کتابها اما با گستردگی فضاهای مجازی، متاسفانه شاهد دور شدن مردم از کتاب و کتابخوانی هستیم.

امام جمعه ساوه همچنین یاد و خاطره هشت شهید مرزبان ناجا که هفته گذشته در آذربایجان غربی به شهادت رسیدند را گرامی داشت و گفت: با وجود منطقه پرتلاطم کنونی اما به برکت شهیدان و جوانان کشور از نعمت امنیت خوبی بهره مند هستیم و باید قدردان شهدا باشیم.

او همچنین از مردم ساوه بخاطر بذل اموالشان و نیز ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، قدردانی کرد.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :