اروپایی ها خواهان مذاکره موشکی 

 

اکنون مسئولان نظام و خصوصاً مجموعه‌های مرتبط با امنیت ملی، باید هوشمندانه با جریان وابسته و مرعوب برخورد کرده، نگذارند دشمن در پیاده‌سازی نقشه شیطانی‌اش در راستای کنترل، محدودسازی و از بین بردن اقتدار موشکی کشور، حتی به لحاظ ذهنی یک گام جلو بیاید.
آنچه سبب نگارش این یادداشت گردید، سرمقاله روزنامه آرمان روز شنبه ۲۰ آبان ماه، با عنوان «اروپایی‌ها خواهان مذاکرات موشکی»، به قلم آقای دکتر نقیب‌زاده است. آقای نقیب‌زاده که پیش از این، از استقلال کردستان عراق دفاع کرده بود؛ در این یادداشت، از مذاکره موشکی با هدف جلوگیری از جنگ حمایت می‌کند! آیا می‌توان از یک استاد روابط بین‌الملل پذیرفت که او با اشتباه محاسباتی چنین ایده‌ای را مطرح می‌کند. در قضیه همه‌پرسی استان‌های کردنشین شمال عراق، تنها این رژیم صهیونیستی بود که آشکارا از شکل‌گیری یک کشور کردی حمایت کرد. بنابراین، بسیار ساده‌اندیشانه است که این نوع تحلیل‌ها در داخل کشور را صرفاً به عنوان نظرات شخصی یا نظرات کارشناسی افراد انگاشته، به پشت صحنه‌ها و پروژه نفوذ توجه نکنیم.
فرد یاد شده در نوشته خود با اشاره به مواضع اروپایی‌ها و اینکه آنان‌خواهان مذاکره موشکی با ایران هستند، با «خردمندانه» توصیف کردن این مواضع آورده است: «اروپایی‌ها هم می‌خواهند هیاهوی آمریکایی‌ها را ساکت کنند و هم نمی‌خواهند موضوع موشکی ایران به یک بحران غیرقابل بازگشت تبدیل شود. البته ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اهداف خود رسیده و قادر است این برنامه را در همین نقطه کنونی متوقف کند!» ایشان پس از حمایت از موضع اروپایی‌ها، این چنین ارائه طریق برای مسئولان جمهوری اسلامی می‌کند: « بهتر است که ما هم با آغاز مذاکره، خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم، اگر مذاکره نکنیم ممکن است که اروپایی‌ها مواضع تند و تیز آمریکایی‌ها را در این مورد همراهی کنند.»
اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که برای روشن شدن موضوع، باید از طرفداران این نگاه سئوال کرد؛ آن است که مگر سایه شوم جنگ با برجام هسته‌ای از سر کشور دور نشد؟ مگر دیوار تحریم‌ها با برجام هسته‌ای فرو نریخت؟ شما که افتخارتان این بود که با برجام جلوی جنگ گرفته شد. اما نکته دیگر اینکه، بر فرض محال با مذاکرات موشکی و پذیرش محدودیت‌ها در این موضوع، سایه شوم جنگ را دور کردید، فردا که دشمن بر روی دیگر عناصر قدرت کشور و ملت تمرکز کرده و همین حیله و نیرنگ را با تحریم و فشار و تهدید به جنگ به کار می‌گیرد، آنجا شما چه موضعی خواهید داشت؟ آیا آنجا هم می‌گویید مذاکره کنیم تا جنگ نشود؟
موضوع بسیار روشن است. راهی که این آقایان می‌خواهند طی کنند، راهی است که کشور و ملت را بعد از نابود شدن عوامل قدرتش، گرفتار جنگی دیگر می‌کند. جنگی که به مراتب بدتر از جنگ هشت ساله خواهد بود. بنابراین برای جلوگیری از وقوع هر جنگی در آینده، باید روز به روز بر اقتدار دفاعی کشور افزود. باید مسئولان کشور، تمامی نخبگان علمی و جریان‌های سیاسی، اصحاب رسانه و صاحبان قلم، نقشه شیطانی دشمن با پوشش مذاکرات موشکی را برای مردم افشاء نمایند

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :