استاندار مرکزی هوشیار باشد و بر مشی اعتدالی خود وفادار بماند

سید علی آقازاده
فلان فرماندار و بخشدار و … احمدی نژادی است !
من خودم دیدم که فلان مدیر به آقای رئیسی رأی داد !
فلان آقا در روزهای انتخابات ، حتی یکبار هم به ستاد آقای روحانی نیامد !
و …

این جملات تکراری و عجیب و غریب ، از جمله افاضات سطحی و نابخردانه ای است که این روزها از سوی برخی فعالان محترم ستادهای انتخاباتی و عناصر تندرو یک جناح خاص در استان مرکزی شنیده می شود تا جناب آقای استاندار را مجبور کنند در فرایند انتخاب مدیران ، تحت چنین القائاتی تصمیم بگیرد و به جای نصب فرمانداران ، بخشداران و مدیران توانمند و معتدل ، عده ای مدیر افراطی و حزبی را بر مصدر امور بنشاند .

تاکنون روند تغییرات و انتصابات صورت گرفته توسط آقای آقازاده نشان می دهد که ایشان نسبت به انتخاب مدیران خود اسیر خرده فرمایشات ستادها و … نشده است و انشاء الله نخواهد شد .

طبیعی است که هر دولتی حق دارد از نیروهای همسو با سیاست های خود استفاده کند اما این همسویی نباید به انحصارگرایی و تصرف تمامی جایگاه توسط یک جناح خاص تعبیر شود .

برخی دوستان اصلاح طلب توقع دارند هر نیرویی که در دوران ۸ ساله آقای احمدی نژاد عهده دار مسئولیتی بوده و یا گرایش اصولگرایی دارد مهجور و منزوی شود که چنین خواسته ای ، غیر منطقی و به نوعی استبداد است .

اگر ملاک و معیار برای نصب فرمانداران ، عدم حضور در دولت آقای احمدی نژاد باشد که امروز استان مرکزی از وجود آقای آقازاده نیز محروم بود !

بلاشک برخی عقب افتادگی های امروز کشور معلول عزل و نصب های جناحی و اتوبوسی دولت های آقایان خاتمی و احمدی نژاد است و آیا احکام فله ای امثال آقای موسوی لاری و یا برخی وزرای کشور دوران آقای احمدی نژاد موجبات پیشرفت ایران اسلامی را فراهم آورد و یا اینکه به محدود شدن حلقه مدیریتی کشور منجر شد ؟

به نظر می رسد مجمع نمایندگان استان مرکزی ، ائمه جمعه و شخص آقای استاندار می بایست در یک ارتباط و تعامل مثبت و منطقی با یکدیگر ، نسبت به تعیین فرمانداران و بخشداران و سایر مدیران اقدام کنند و به هیچ وجه نباید سر رشته انتخاب مدیران عالی دولت در شهرستان ها به دست کسانی که دارای تفکرات تند حزبی و جناحی هستند ، بیفتد .

به احتمال قوی در آینده ای نزدیک شاهد تغییر و تحولات مدیریتی در شهرستان ویژه ساوه خواهیم بود که انشاء الله این تغییر و تحولات منجر به انتخاب مدیرانی معتدل و کارآمد خواهد شد ( مانند فرماندار فعلی شهرستان ویژه ساوه که الحق و الانصاف در دوران مدیریتش حزبی و جناحی عمل نکرد ) .

از امام جمعه معزز ساوه ، نماینده گرامی ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و همه موثرین و معتدلین دو جناح اصلی کشور و ایضا سایر مبرزین و دلسوزان ساوجی انتظار می رود تا در دورماندن شهرستان مهم ساوه از انتصابات جناحی و حزبی تلاش کنند که در این میان نقش برادر ارجمند جناب آقای مهندس محمد رضا منصوری کلیدی تر است .

بدیهی است استاندار محترم مرکزی همچنان بر وعده ای که در بکارگیری نیروهای معتدل در مناصب مدیریتی استان داده اند پایبند و وفادار هستند .

مدیران آینده ساوه باید کارآمد ، متدین ، متعهد و البته همسو با سیاست های دولت دکتر روحانی باشند ، خواه این مدیران ، اصولگرا یا اصلاح طلب و یا از مجموعه مدیران فعال در دولت آقای دکتر محمود احمدی نژاد باشند ، آنچه ملاک است کارآمدی ، اعتدال و سلامت آنهاست ، و لاغیر .

 روح الله عالم زاده
سردبیر نشریه « با شهر »

کلیدواژه ها :

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :