فرمانده ارشد ناتو:

روسیه حمله تمام عیار به ناتو را شبیه سازی کرده است

زاپاد 2017
فرمانده ارشد ناتو طی سخنانی با اشاره به تمرینات نظامی زاپاد ۲۰۱۷ روسیه و بلاروس در دریای سیاه گفت: روسیه در این تمرینات، حمله تمام عیار به ناتو را طراحی و تمرین کرده است.

به نقل از ایندیپندنت، «ریهو تراس» فرمانده نیروهای دفاعی استونی در ناتو از شبیه سازی جنگ تمام عیار روسیه با ناتو توسط مسکو خبر داد.

بر اساس این گزارش، «ریهو تراس» با اشاره به تمرینات نظامی «زاپاد» روسیه که سپتامبر سال گذشته میلادی توسط ارتش های دو کشور روسیه و بلاروس در آبهای دریای بالتیک انجام شد گفت که روسیه در حقیقت در این عملیات یک جنگ تمام عیار با ناتو را تمرین کرد و توانایی خود را با استفاده از این عملیات و هشداری کوچک (به ناتو) به رخ کشید.

به گفته وزیر دفاع روسیه، نیروهای نظامی این کشور در تمرینات نظامی زاپاد در حقیقت نوعی رزمایش دفاعی در برابر حمله نیروهای نظامی خارجی را به همراه ارتش بلاروس تمرین کردند.

اما تراس با رد سخنان وزیر دفاع روسیه در خصوص دفاعی بودن ماهیت تمرینات نظامی زاپاد تاکید کرد: اجازه بدهید واضح بگویم؛ روسیه با انجام تمرینات زاپاد ۲۰۱۷ یک حمله نظامی تم عیار علیه ناتو را تمرین کرد.

وی افزود: این تمرینات تنها کشورهای حوزه دریای بالتیک را هدف خود قرار نداد بلکه نمایشی وسیع از تمریناتی بود که گستره آن از منتها علیه شمال تا دریای سیاه را در بر می گرفت.

این فرمانده نظامی ارشد ناتو تاکید کرد: دامنه و مقیاس کل این تمرین نظامی بسیار فراتر از آن چیزی بود که به طور رسمی اعلام شد.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :