دعوای زرگری اصلاح طلبان و استراتژی اصولگرایان و نیروهای مستقل در ساوه !

روزنامه اصلاح طلب عطریاس در اخرین شماره خود به نقد عملکرد نماینده ساوه و زرندیه پرداخته است و او را از جمله نمایندگان اصلاح طلبی دانسته که هواداران خود را ناامید کرده است .

سناریوی « حمله به خودی » این نشریه اصلاح طلب نشان می دهد که قوه عاقله اصلاح طلبان استان مرکزی می خواهد به هر نحوی نمایندگان خود در مجلس دهم را یک بار دیگر در مجلس یازدهم حفظ کند و از این رو به دنبال ایجاد سردرگمی میان اصولگرایان و هدیه کردن زیرکانه نیروهای فعلی خود در مجلس به اردوگاه اصولگرایان و نیروهای مستقل است . تاکتیکی که بی شباهت به تاکتیک اسب تراوای علی لاریجانی در جریان مبارزات انتخاباتی مجلس دهم نیست .

بنظر می رسد سناریوی جدید اصلاح طلبان ساوه گرچه با پوشش انتقاد از گزینه خودشان در مجلس فعلی در حال اجرایی شدن است ، اما در نهایت با هدف حفظ نماینده لیست امیدی ساوه و زرندیه در مجلس یازدهم طراحی شده تا در یکسال باقی مانده به انتخابات مجلس یازدهم ، ضمن گرفتن امتیازات سیاسی بیشتر از محمد رضا منصوری او را مجددا در مجلس یازدهم حفظ کنند و بدیهی است در این بین بخشی از اصلاح طلبان ساوه ماموریت حمله به محمد رضا منصوری و بخشی دیگر ماموریت دفاع از او را برعهده خواهند گرفت !

آغاز انتقاد و یا – فعلا – حمله ملایم اصلاح طلبان به گزینه خودشان در مجلس دهم در کنار شروع زودهنگام تحرکات انتخاباتی در میان افراد شاخص سیاسی ساوه نشان می دهد که دومین شهرستان استان مرکزی با هیجانات انتخاباتی زودهنگام مواجه خواهد شد .

حال باید دید که آیا نیروهای مستقل و اصولگرا که از دو ماه گذشته تحرکات انتخاباتی خود را در ساوه آغاز کرده اند ، دعوای درون تشکیلاتی اصلاح طلبان را جدی ارزیابی خواهند کرد و یا آن را یک دعوای زرگری برای به صف کردن نیروهای مستقل و اصولگرا در حمایت از محمدرضا منصوری تلقی می کنند ؟

بنظر می رسد این بار اصولگرایان و نیروهای مستقل می خواهند با تامل و تدبیری بهتر و کاملا هوشمندانه دست به مهره شوند چرا که تجربه مجلس دهم به آنان آموخت که باید طرحی نو دراندازند و راهبرد هرم وارونه و یا همراه کردن دهک های پایین جامعه با خود را در دستور کار قرار دهند و از نگاه از بالا به پایین به شدت بپرهیزند .

نشریه « با شهر »

 

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :