ذبح غیرت زیر پای ثروت!

حاکمان حقیر ملتشان را تحقیر می کنند و حاکمان رشید،باعث عزت ملتشان می شوند.
مقامات کره‌جنوبی خبر داده اند که از بین ۴ هزار ورزشکار شرکت کننده در المپیک زمستانی آن کشور، ورزشکاران ایرانی و کره شمالی از دریافت هدیه المپیک ( تلفن‌ همراه گلکسی ۸ سامسونگ ) محروم شده اند! دلیل این تصمیم هم تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران اعلام شده است.

photo_2018-01-23_16-09-31

واقعا آن همه لاف دروغ مقامات دولتی درباره رفع تحریم ها و بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی،با این رفتار حقارت آمیز چگونه قابل جمع است!؟

ما به دست کره ای ها هم باید تحقیر شویم!؟همان ها که آمریکایی ها در کشورشان پایگاه نظامی دارند و هرچند وقت یکبار خبر تعرض سربازانشان به زنان و دختران….!؟

اگر ما تحریمیم و سامسونگ یا مقامات کره ای نمی توانند یک گوشی ناقابل به ورزشکاران ما هدیه بدهند،این همه گوشی و لوازم خانگی کره ای در ایران چه می کند!؟ اینها شامل تحریم نیست!؟
ما در اصل تحقیر بی غیرتی مقامات خودمان هستیم.
کدام مقامات کشورمان،بازار لوازم خانگی ایران را دربست به سامسونگ و ال جی داده اند!؟ آنها عامل اصلی این تحقیر نیستند!؟
به دست های پشت پرده کاری ندارم،به شریک دزدها و رفیق قافله ها کاری ندارم،کاری ندارم که ۴ سال است ما «کاسب تحریم» هستیم و نانش را برادر و فرزندان دولتی های رده اول می خورند ،توصیه وزیر سابق صنعت را یادتان هست!؟

یکسال قبل(دی ۹۵) خبر حمایت نعمت زاده از کره ای ها و جلوگیری از اخذ جریمه ۳ هزار میلیارد تومانی منتشر شد!
۳ هزار میلیارد همان رقمی است که یاران روحانی با آن ، همه مفاسد عالم را به دولت قبل نسبت دادند ولی در یک قلم همین را به جیب کره ای ها ریختند ( از جیب خودشان خبر ندارم!)
وزیر صنعت و تجارت از بیت‌المال حاتم ‌بخشی کرد و با ارسال نامه‌ای به رئیس کل گمرگ ، خواستار ترحم ۳ هزار میلیارد تومانی برای برند مشهور کره‌ای شد!
دقت کنید،نعمت زاده وزیر صنعت ایران است،اما همزمان با نابودی صنعت داخلی، برای حمایت از صنایع کره ای، نامه نگاری می کند و خواستار «لغو فوری» این جریمه می شود!

نمی دانم،شاید بالای سربرگ نامه اش به سیاق دیگر دستگاه های دولتی نوشته بود«سال اقتصاد مقاومتی»!
وهمزمان ایران مملو از نمایندگی سامسونگ و ال جی است!

البته تنها اینها نیستند، مملو از تویوتا است اما چندی قبل مدیران تویوتا برای فروختن تنها یک دستگاه خودرو به سفارت ایران در هند،رسما از آمریکایی ها عذر خواهی کردند!آن هم در حالیکه همه ماشین های زیر پای داعش،تویوتا است! ما از داعش بیشتر تحریمیم!؟ حقارت از این بیشتر!؟
من اگر جای سفیرمان بودم،دل از دنیا می کندم و آن ماشین را در جلوی سفارت آتش می زدم ! مالم هست و اختیارش را دارم!
و بعد هم مثل یک انسان سربلند و آزاده، مثل یک مرد مقتدر ایرانی،با یک سمند وطنی تردد می کردم.

اما افسوس که مایه و پایه این کار یعنی «غیرت»زیر لجن متعفن ثروت قربانی شده! و در نتیجه ایران جولانگاه ماشین های جورواجور تویوتا شده!

به دولتی ها هیچ امیدی نیست، نمی توان چیزی که ندارند را از آنها مطالبه کرد.آنها اگر چیزی از این ملک باقی بگذاراند معجزه است!
اما خوب است از غیرت مردم خودمان مایه بگذاریم و در این روزهای تلخ حقارت بار،با تحریم کالاهای کره ای و به ویژه سامسونگ،درس عبرتی به کره ای ها بدهیم و به عذر خواهی وادارشان کنیم.
آنها پشتشان به وطن فروشان وطنی گرم است ،ما که خودمان نمرده ایم!

تیتر داغ روزنامه ها در روز اجرای برجام+ عکس

تیتر داغ روزنامه ها در روز اجرای برجام

 

به دنبال آغاز اجرای برجام؛ تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران لغو شد.

آغاز یک روز کاملا متفاوت برای جهان

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با قرائت بیانیه‌ای مشترک، به صورت رسمی آغاز «روز اجرای» برجام را اعلام کردند.مقامات آگاه اروپایی اعلام کردند که اتحادیه اروپا پس از تایید نهایی آژانس و اجرایی شدن برجام همه تحریم‌های هسته‌ای خود علیه ایران را لغو کرده است.

سازمان ملل با دریافت گزارش آژانس بین المللی انرژی هسته ای مبنی بر تایید انجام تعهدات ایران در اجرای برجام با دریافت گزارش به طور خودکار تحریم های خود علیه ایران را لغو کرد.روزنامه های کشور هم به قرائت بیانیه مشترک برجام و لغو تحریم های ایران واکنش نشان دادند.

755322_929.jpg755323_927.jpg755324_298.jpg755325_143.jpg755326_377.jpg755327_873.jpg755328_435.jpg755329_376.jpg755330_673.jpg755331_835.jpg

 

 

منبع:

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :