مسئولین محترم
اگر به عیادت محرومین می روید ، عکاسان را با خود نبرید

اخیرا در شهرستان ساوه عکس گرفتن از مسئولین هنگام عیادت از محرومین تشدید شده است !

در اینکه نیت مسئولین گرامی خدایی و از سر اخلاص است تردیدی نیست و انشاء الله عمل آنان در نزد خداوند متعال مأجور است ، اما چقدر شایسته است که آقایان محترم ، در هنگام عیادت از محرومین عکاسان را به همراه نبرند .

شاید مسئولی نسبت به این عکس گرفتن ها چنین توجیهی بیاورد که ما چهره فرد یا افراد محروم را حذف می کنیم تا شناخته نشوند و در تصویربرداری ها نهایت احتیاط را صورت می دهیم ، اما در پاسخ به چنین توجیهی باید گفت که مسئول محترم ؛

♦️ اولا ، سرکشی از محرومین یک وظیفه بدیهی برای مسئولان و کارگزاران در حکومت اسلامی است و انسان برای ادای یک تکلیف و وظیفه بدیهی نباید تا این حد عکس بگیرد تا خدای ناکرده موجب نشود انتشار این عکس ها ، به عنوان یک عمل نمایشی در افواه عمومی و در اذهان مردم تعبیر گردد.

♦️ ثانیا ؛ هر مسئولی خود بهتر می داند که چه رفتاری موجب تضییع حسنات خواهد شد و از این حیث می تواند در محضر وجدان بیدار خویش اجتهاد صحیح کند و حتی اگر مسئولین محترم می خواهند بر مبنای « الَّذینَ یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ بِاللَّیْلِ وَ النَّهارِ سِرًّا وَ عَلانِیَهً … » عمل کنند ، می توانند جانب « سِرًّا » را بیشتر از « َعلانِیَهً » بگیرند و مطمئن باشند خداوند متعال اجر بیشتری را در کارنامه آنان ثبت خواهد کرد .

این پیشنهاد از جانب خبرنگار کوچکی است که یقین دارد نیّت مسئولین شهرش در کمک به فقرا و محرومین تبلیغاتی نیست و حتما از سر اخلاص و برای جلب رضایت ذات اقدس اله تبارک و تعالی است ، انشاء الله .

روح الله عالم زاده
مدیر مسئول نشریه « پیام ساوه »


اخیرا در فضای مجازی و کانال های تلگرامی منتسببه مسئولین شهرستان ساوه شاهد این حرکت هستیم حضور عکاسان منتسب به مسئولین در بازدید های عادی و روزانه و بهره برداری خبری از بازدید هایی که از مناطق محروم ساوه صورت میگیرد/

ایرسا نیوز

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :